26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۳:۵۷:۵۵
کد مطلب:  VM0i4GTU
مدیرکل فرهنگی و هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش :
اردوگاه شهید بهشتی اصفهان اردوگاهی کشوری، منحصر به فرد و ویژه در سطح کشور است و دارای امکاناتی است که در دیگر اردوگاه ها، کمتر وجود دارد.

مهدی علی اکبر زاده ، مدیرکل فرهنگی و هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در دومین دوره آموزشی مدیران اردوگاه های سراسر کشور گفت :اردوگاه شهید بهشتی اصفهان اردوگاهی کشوری، منحصر به فرد و ویژه در سطح کشور است و دارای امکاناتی است که در دیگر اردوگاه ها، کمتر وجود دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورش وزارت آموزش و پرورش در دومین دوره آموزشی – مهارتی مدیران اردوگاه های دانش آموزی گفت: آگاهی از قوانین و مقررات، ساختار، مسائل حقوقی، بهداشت و محیط زیست، تبادل تجربیات روسای اردوگاه ها با یکدیگر، آموزش مهارت های اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سبک زندگی و ... از جمله اهداف دومین دوره آموزشی – مهارتی مدیران اردوگاه های دانش آموزی است که امسال به میزبانی آموزش و پرورش استان اصفهان به نحو بسیار مطلوبی برگزار شد.

مهدی علی اکبرزاده افزود: با توجه به اینکه روسای اردوگاه ها دانش آموزی با دانش آموزان، معلمان، مربیان و ... در تعامل بوده و دانش آموزان همواره انتظار دارند فضای مناسب در اردوگاه ها مهیا باشد و طبیعتاً آنان باید پاسخگوی دانش آموزان در این راستا باشند ما سعی می کنیم با برگزاری اینگونه دوره ها، برای روسای اردوگاه های دانش آموزی، این اطلاعات را از طریق اساتید مربوطه در این دوره ها، به آنان آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه اولین دوره آموزشی در استان یزد برگزار شد گفت: خروجی دوره گذشته، موجب شد تا در این دوره مشکلات روسای اردوگاه های دانش آموزی، با تبادل نظری که در سال گذشته با هم داشتند برطرف و امسال سئوالات تخصصی تری را مطرح کنند و حتی برای رفع مشکلات، اثرگذار بوده است.

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: در دومین دوره، بیش از 300 نفر از روسای اردوگاهها، کارشناسان و کارشناس مسئولان اردویی ادارات آموزش و پرورش استان ها به مدت 3 روز شرکت و به بحث و تبادل نظر پرداختند.

علی اکبرزاده گفت: برای همه شرکت کنندگان در دومین دوره آموزشی – مهارتی مدیران اردوگاه های دانش آموزی کشور، گواهینامه ضمن خدمت بیست و چهار ساعته صادر و این دوره آموزشی به عنوان دوره آموزشی مکمل برای آن هاست.

وی افزود: ما در کشور 308 اردوگاه و 1200 کانون فرهنگی و هنری داریم که فعالیت های تربیتی – فرهنگی، ورزشی و ... انجام می دهند و التبه اردوگاه شهید بهشتی اصفهان اردوگاهی کشوری، منحصر به فرد و ویژه در سطح کشور است و دارای امکاناتی است که در دیگر اردوگاه ها، کمتر وجود دارد.

علی اکبرزاده خوابگاه، استخر، سالن اجتماعات، فضاهای اردویی طبیعی، سالن تیراندازی، مسجد و ... را از امکانات اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برشمرد و گفت: این اردوگاه با امکانات و تجهیزات مطلوب، به نوعی آن را ویژه کرده و انصافاً مسئولان اردوگاه، تحسین آمیز از آن نگهداری می کنند و دارای مدیریت بسیار خوبی است که با برنامه های متنوع، توانسته رضایت مندی دانش آموزان، معلمان و ... را فراهم سازد.

وی تبادل دانش آموز بین اردوگاه های مختلف را از ره آوردهای اینگونه دوره های آموزشی برشمرد و گفت: روسای اردوگاه ها در این دوره های آموزشی و تبادل اطلاعات با یکدیگر، امروز با مشارکت، دانش آموز با هم تبادل می کنند و از فضاهای مفرح اردوگاه های مختلف دانش آموزان بهره مند می شوند.

مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت : از معدود فضاهای مورد اعتماد، مطمئن، امن و ... برای دانش آموزان در اوقات فراغت و پرداختن به تفریح، اردوگاه های دانش آموزی هستند تا بیش از پیش با مسائل اجتماعی آشنا شده و به دور از والدین، طعم زندگی بدون والدین را چشیده و با تجربیات زندگی اجتماعی آشنا شوند. بنابراین اگر ایجاد این فضا مهم است باید در توسعه، تجهیز و اختصاص اعتبار و نگهداری اردوگاه ها، مسئولان و دستگاه های اجرایی کشور، هم نقش ایفا کرده و کمک گر آموزش و پرورش باشند چرا که به جرات می توان گفت آموزش و پرورش به تنهایی قادر به رفع نیازها و مشکلات نیست.

علی اکبرزاده اذعان داشت: اگر مسئولان و مردم انتظار دارند برای آینده، شهروندانی ایده آل تربیت شوند باید به وزارت آموزش و پرورش کمک کنند تا در سایه این همراهی و مساعدت، در جامعه اسلامی فرزندان ایده آل تربیت شوند که یکی از راه های دستیابی به این مهم، اردوگاه هاست و امید است امکانات اینگونه اردوگاه ها به گونه ای تجهیز شود که بتوانیم اردوهای خانوادگی در آنها برپا، تا برای دانش آموزان تنوع و روحیه بانشاط به ارمغان داشته باشد و این فرصت خوبی برای دوری خانواده ها و فرزندان از فضای مجازی و بهره گیری آنان از فضای حقیقی، باطراوت و صمیمی است.

به اشتراک بگذارید :