20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۲:۱۳:۴۴
کد مطلب:  fTvwsT71
انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهمترین انتخاب های زندگی هر فرد است

آیین دانش آموختگی دانش آموزان شاهد یاس نبی با حضور مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از شهرستان گناباد در مراسمی با حضور دکتر محمدپور مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد جشن دانش آموختگی دانش آموزان آموزشگاه شاهد  یاس نبی در محل سالن شهید کفایی برگزار شد.
محمدپور مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد در این جلسه گفت: انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهمترین انتخاب های زندگی هر فرد است و لازمه ی یک انتخاب مفید، تحقیق و آگاهی کامل از شرایط است و متاسفانه در بحث انتخاب رشته اکثر دانش آموزان ما انتخاب درستی ندارند که آمار کنکور سراسری امسال بیانگر این معضل است.
محمدپور افزود: تمرکز و علاقه زیاد خانواده ها و دانش آموزان به رشته علوم تجربی باعث شده است که از حدود هزار و ششصد دانش آموز گنابادی، قریب به نهصد نفر در کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنند که خود بخود بسیاری از این دانش آموزان نمی توانند به آنچه مطلوبشان بوده است، برسند.
مدیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اولویت کاری ما در حوزه آموزش توجه به مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش است و باید تلاش کنیم تا نگرش جامعه و خانواده ها را نسبت به انتخاب رشته دانش آموزان عوض کنیم و به همگان آموزش دهیم و این مهم را در جامعه نهادینه کنیم که گرایش به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش بهترین راه برای رفع معظل بیکاری است.
دکتر محمدپور افزود: در روز پنجشنبه هفته جاری در نوبت صبح داوطلبین  گروه علوم انسانی با تعداد ۲۵۹ شرکت کننده (۸۹ داوطلب پسر و۱۷۰ داوطلب دختر) و علوم ریاضی و فنی با تعداد ۱۶۶ داوطلب(۱۲۰ پسر و ۴۶ دختر)  و عصر پنجشنبه  گروه هنر با ۱۳۸ داوطلب(۴۱ پسر و ۹۷ دختر) و همچنین در نوبت صبح جمعه گروه علوم تجربی با بیشترین شرکت کننده ۸۸۳ داوطلب(۳۷۳ پسر و ۵۱۰ دختر)و نوبت عصر جمعه گروه زبان های خارجی با تعداد ۲۰۲ داوطلب (۸۳ پسر  و ۱۱۹ دختر) با هم به رقابت می پردازند.
مدیر آموزش و پرورش گناباد ادامه داد: در کنکور سراسری امسال شهرستان گناباد،۴۳ درصد از شرکت کنندگان پسر و ۵۷ درصد دختر می باشند.
وی افزود: شرکت کنندگان رشته علوم تجربی  ۵۴ درصد، ریاضی وفنی ۱۰ درصد، علوم انسانی ۱۶ درصد، زبان خارجی ۱۲ درصد و گروه هنر ۸ درصد از شرکت کنندگان را به خود اختصاص داده اند.

انتشاردهنده:غفاریان

به اشتراک بگذارید :