20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۲:۰۵:۱۲
کد مطلب:  NILmvLCT
معاونت پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خراسان رضوی :
در ساماندهی نیروی انسانی باید با نگاه عدالت گرایانه ، وحدت رویه ای یکسان اجرا شود.

معاونت پژوهش و برنامه ریزی در جلسه هم اندیشی کارشناسان قطب شهید هاشمی نژاد به تبین چارچوب برنامه توسعه سنواتی و ساماندهی عوامل آموزشی سال تحصیلی 97 -96 پرداخت.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش  خراسان رضوی به نقل از ناحیه یک در جلسه هم اندیشی معاونین پژوهش نواحی هفتگانه مشهد مهندس محمود شفق زرد معاونت پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خراسان رضوی با تقدیر از تلاش روسا و ادارات در ساماندهی نیروی انسانی گفت : در این جلسات مقدمات سال تحصیلی جدید پایه گذاری می شود و باید مقدماتی را ایجاد تا با وحدت رویه یکسان بتوانیم سال خوبی را آغاز نماییم .

معاونت پژوهش و برنامه ریزی استان به مشکلات نرم افزاری اشاره کرد و گفت: در ساماندهی امسال وجود ندارد و بایستی با نگاه عدالت گرایانه ای خدمات لازم را به همکاران ارائه دهیم و با توجه به اینکه در بخشنامه ها انعطاف لازم تمهید شده است لذا ادارات ملزم به اجرای بخشنامه اجرایی هستند و نباید اقدامی مغایر با آن انجام شود.

وی به نقل و انتقالات فرهنگیان استان اشاره نمود و گفت : در خصوص کسانی که به شرط تغییر سمت منتقل شده اند کلیه ادارات مکلفند نسبت به تغییر سمت در مبدا اقدام و سپس حکم انتقالی لحاظ شود و همکارانی که با این شرط مخالفت نمایند مرتکب تخلف شده اند.

شفق با تاکید بر اینکه ابلاغها باید بر اساس واقعیتها باشد و هیچ شخصی مجاز به تغییر در آنها نیست تصریح کرد : مسئولیت اصلی در ساماندهی به عنوان ریاست این کمیته بر عهده مدیر اداره است و لذا جزئیات باید در اختیار آنان قرار گیرد تا مغایرتی در تصمیم گیری ها نباشد.

وی نُرم کلاسها را از اولویتهای ساماندهی دانست وگفت : کاهش تعداد دانش اموز در دستور کار اداره کل قرار دارد و موازی با آن ثبت سناد بایستی فوری و با دقت انجام شود و همچنین ابلاغ کلیه همکاران تا نیمه شهریور ماه صادر گردد.

معاون مدیر کل در خصوص تدریس مدیران مدارس گفت : مشروط بر تدریس معاون ، مدیران از شش ساعت تدریس معاف هستند و نیز به نیروی مازاد متوسطه دوم اشاره کرد و گفت الزاما این همکاران در متوسطه اول و اگر نیاز نباشد در ابتدایی بکار گرفته خواهند شد.

وی استمرار همکاران بازنشسته برای همکاران خانم را غیر ممکن برشمرد و گفت : استمرار همکاران بازنشسته آقا منوط به عدم ابقاء در پست مدیر و معاونت مدارس ممکن است و البته برای تمامی موارد استثائاتی با توجه به درخواست کارگروه بازنشستگی و برنامه ریزی در نظر گرفته شده است و البته همکاران اداری می توانند درخواست استمرار داشته باشند.

انتشار دهنده:غفاریان

به اشتراک بگذارید :