26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۰:۰۸:۴۷
کد مطلب:  AJaUr9wQ
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جلسه مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی :
تحول کیفی چشمگیر در حوزه پژوهش سراهای دانش آموزی

جلسه آموزشی دوره كد نویسی با حضور مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی مناطق استان برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میر رضا شفیع پور،معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جلسه مدیران پژوهش سراهای دانش آموزی مناطق استان اظهار داشت : با عملیاتی شدن اساسنامه جدید پژوهش سراهای دانش آموزی در سطوح مختلف، شاهد تحول چشمگیر كیفی در حوزه آموزش خواهیم بود

وی افزود: رسالت آموزش و پرورش در نظام های آموزشی كنونی عبور از رسالت دانش محوری سده گذشته و جایگزین كردن آن با ظرفیت های نوین خلاقیت و پژوهش محوری در قرن حاضر است.

شفیع پور در این جلسه كه با هدف تشریح طرح و برنامه های پژوهش سراهای دانش آموزی استان و نیز بررسی شیوه آموزش تولید محتوای دیجیتال (كد نویسی) برگزار شده بود، ضمن باز تعریف نسل های سه گانه دانشگاهی در دوران گذشته خاطر نشان كرد: اینك هدف پژوهش سراهای دانش آموزی تربیت انسان هایی كارآفرین به منظور ورود به دانشگاه های نسل سوم است.

معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تبیین آرمان های نهفته در بطن این نسل از دانشگاه ها افزود: در بطن و ضمیر این نسل از دانشگاه ها هم شأن علمی و اجتماعی و هم شأن و جایگاه توسعه كسب و كار و ثروت در نظر گرفته شده است.

 

شفیع پور ضمن تأكید بر تحقق منویات ارزشمند مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی تصریح كرد: این مهم با تربیت محققان و پژوهشگران در سیستم های پژوهش محور شكل می گیرد.

این مقام مسئول یادآور شد : دولت تدبیر و امید در سال قبل و فقط در حوزه IT توانست بیش از 100 هزار شغل ایجاد نماید كه همین دوره آموزش تولید محتوای دیجیتال در قالب كد نویسی كمك به این مقوله است.

 

در ادامه جلسه نائینیان رئیس اداره تكنولوژی و گروههای آموزشی ضمن تشریح برنامه های پژوهش سراهای دانش آموزی در فصل تابستان و بررسی شیوه سازماندهی نیروها برای سال تحصیلی آینده اظهار داشت :بومی كردن ارزیابی پژوهش سراهای دانش آموزی با هدف كیفیت بخشی به روند ارزشیابی مناطق صورت گرفته است.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :