26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ۱۰:۰۵:۰۴
کد مطلب:  UCHq7OZM
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور :
طرح جامع در توسعه اردوگاه ها، بسیار مؤثر است

اردوگاه های دانش آموزی همچون شهرهای کوچکی هستند که نیازمند طرح جامع بوده که بر اساس نیازهای روز و آینده، هر پنج سال یک بار می تواند مورد بازبینی قرار گیرد، این در حالی است که طرح جامع در توسعه اردوگاه ها، بسیار مؤثر است.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور در دومین دوره آموزشی، مهارتی مدیران اردوگاه های دانش آموزی کشور که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در سالن اجتماعات شهید آوینی اردوگاه کشوری شهید بهشتی شهر ابریشم برگزار شده بود با بیان این مطلب گفت: فضای آموزشی باید فضایی برای یاددهی و یادگیری باشد که اردوگاه های دانش آموزی نیز در زمره اینگونه فضاهاست و در حقیقت مجموعتعه اردوگاه های دانش آموزی، جدا از فضای آموزش و پرورش نیست و همانگونه که دانش آموزان از فضای کلاس درس استفاده می کنند، از اردوگاه ها نیز می توانند استفاده کنند.

محمدتقی نظرپور افزود: ما در کشور اردوگاه های کشوری، ملی، استانی و منطقه ای داریم و اردوگاه های ما باید با طراوت و با نشاط برای دانش آموزان باشد و نسبت به این امر حساس هستیم و امروز برای طرح جامع و استاندارد سازی در توسعه اردوگاه ها مدنظر ماست.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه در ساخت و ساز اردوگاه ها، معماری اسلامی ایرانی باید در نظر گرفته شود گفت: البته توقع آن نیست که اردوگاه ها همه امکانات را داشته باشد اما باید نیازهای اولیه برای دانش آموزان ادر اردوگاه ها مهیا شود.

نظرپور، محیط امن و بانشاط برای دانش آموزان، ایجاد فضاهای برگرفته از آیات قرآنی، فراهم نمودن زمینه کار و تلاش در مهارت آموزی، زمینه سازی برای شکوفایی استعدادها و تقویت ابعاد اجتماعی دانش آموزان و ... را از محورهای اصلی اردوگاه های دانش آموزی برشمرد و افزود: اردوگاه ها در سند تحول بنیادین و سند زیر نظام اداری دارای اهدافی چون: تنوع بخشی به محیط های یادگیری در فرآیند تعلیم و تربیت و ... می باشند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه اردوگاه ها فقط برای گذراندن اوقات فراغت دانش آموزان نیست گفت: اردوگاه ها، محلی برای تعامل اثربخش مدرسه با محیط هایی است که می تواند به یادگیری و یاددهی، کمک کند و در این راستا مشارکت سایر دستگاه های دولتی و غیردولتی در زمینه متناسب سازی اردوگاه ها، بسیار موثر است.

به اشتراک بگذارید :