3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۲:۱۶:۴۰
کد مطلب:  7l0ukvq9
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:
معلمان عشایر پرچم ایران اسلامی را در دورترین نقاط برافراشته اند.

آیین افتتاحیه هجدمین اردوی دانش آموزان عشایر کشور با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی،دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه هجدهمین اردوی دانش اموزان عشایر کشور که به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود ضمن تاکید بر پیگیری مطالبات به حق معلمان عشایر گفت:یکی از افتخاراتم در آموزش و پرورش این است که از نزدیک شاهد زحمات معلمین عشایر بوده ام که در دور ترین نقاط پرچم ایران اسلامی را برافراشته نگه داشته اند و سختی کارشان را درک میکنم.
وی با گرامیداشت یاد محمد بهمن بیگی،بنیان گذار آموزش و پرورش عشایر  ایران،فرصت های برابر اموزشی و پذیرش چند فرهنگی را دو محور اصلی آموزش و پرورش عشایری خواند و تصریح کرد:آموزش و پرورش عشایری نشان می دهد میتوان بدون تغییر سبک زندگی آموزش و پرورش را به میان انان برد.
 در ابتدای این جلسه علی نقییزدان پناه،مدیر کل دفتر  عشایر وزارت آموزش و پرورش نقش آموزش و پرورش خراسان رضوی را در توجه به دانش اموزان عشایر نقشی الگویی خواند و گفت:این استان در مقاطع متوسطه اول و دوم فضای آموزشی و دانش آموز عشایری نداشت ولی امروز با همت مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراوه تپه دانش آموزان عشایر در حال تحصیل اند.
وی نگاه آموزش و پرورش را نسبت به دانش آموزان عشایر نگاهی عملیاتی عنوان کرد و افزود:امروز با همت دولت خدمتگذار سنجش سلامت دانش آموزان پایه اول ابتدایی و آموزش پیش دبستانی در سراسر استان های عشایری کشور  به صورت رایگان برگزار می شود.
یزدان پناه در ادامه از صدور مجوز سهمیه دانشگاه فرهنگیان برای دانش اموزان عشایر خبر داد و اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک سهمیه کنکور این دانش آموزان نیز اعمال شود.

گفتنی است هجدهمین دوره اردو دانش آموزان عشایر با حضور 22 استان از سراسر کشور به میزبانی مشهد،از امروز به مدت سه روز برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :