21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۵:۲۰:۵۴
کد مطلب:  qA7Alrw9
درسنامه رضوی در مشهد تدوین می شود

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی صبح امروز در آیین افتتاحیه پایگاه های تابستانی سیره منور رضوی از آمادگی این اداره برای تدوین درسنامه رضوی برای دانش آموزان پیش دبستانی سطح کشور خبر داد.

به گزارش روابط عموی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ،دکتر علیرضا کاظمی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین افتتاحیه پایگاه های تابستانی سیر منور رضوی که در هنرستان هنر های زیبا آموزش و پرورش ناحیه هفت مشهد برگزار شد نگاه وزارت آموزش و پرورش را یک نگاه تربیتی دانست و عنوان کرد:اوقات فراغت فرصتی برای اوج گیری فعالیت های فرهنگی و تربیتی است.

وی رویکرد آموزش و پرورش خراسان رضوی را در این حوزه رویکرد اشتغال زایی و مهارت آفرینی خواند و گفت:در تلاشیم بین دانش آموزان و مهارت ها یک پیوند ایجاد کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از توسعه و ترویج فرهنگ رضوی مبتنی بر برنامه ریزی بومی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یک تکلیف و اولویت اصلی یاد کرد و افزود:برای رسیدن به این هدف طرح های زیادی از جمله ارتقا اسکان زائرین فرهنگی آقا علی بن موسی الرضا(ع)،طرح گام های عاشقی،طرح زیارت اولی ها با حضور 17000 دانش آموز زیارت اولی،و طرح دانش آموزان ایتام برای 1600 دانش آموز یتیم،جشنواره رضوی و جشن تکلیف رضوی رابه انجام رساندیم.

دکتر کاظمی در ادامه از امادگی آموزش و پرورش خراسان رضوی برای تدوین درسنامه  رضوی ویژه نو آموزان پیش دبستانی خبر داد و تصریح کرد:آماده ایم درسنامه رضوی را برای نوآموزان پیش دبستانی به عنوان یک طرح ملی در کل کشور تنظیم کنیم.

گفتنی است در این مراسم که با حضور دکتر رضوان حکیم زاده ،معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید از کتاب سیره منور رضوی رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :