27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۳:۵۸:۵۹
کد مطلب:  N5ekQ6y3
رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
برگزاری بازارچه های کار و فناوری، در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

اعرابی رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: برگزاری این بازارچه و نیز موارد مشابه در نواحی و مناطق دیگر استان، نشان دهنده علاقه و انگیزه فراوان دانش‌آموزان در این زمینه می باشد که شایسته است آموزش و پرورش با همراهی والدین دانش آموزان، شرایط را برای برگزاری بیشتر و با کیفیت تر چنین فضاهایی فراهم نماید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه ۶ شهر اصفهان ، اعرابی رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در حاشیه بازدید از بازارچه کار و فناوری در آموزشگاه شهدای بوزان، در مصاحبه با خبرنگار آموزش و پرورش ضمن تقدیر از مدیر و مسئولین ناحیه و آموزشگاه شهدای بوزان در برپایی این بازارچه بیان داشت: بسیار خرسندیم که این بازارچه با هدف عرضه دستاوردهای دانش‌آموزی دایر گردیده است؛ چرا که چنین اقدامی در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش صورت پذیرفته است.

وی در ادامه افزود: مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، هویت‌یابی دانش‌آموزان یکی از ماموریت های دوره اول آموزش متوسطه محسوب می‌گردد و در این دوره دانش‌آموزان باید با توانمدی ها، مهارت ها، علایق و استعدادهای خود آشنا شوند و برگزاری چنین نمایشگاه ها و جشنواره هایی مقدمه آشنایی دانش‌آموزان با مهارت های درونی خود می‌گردد.

وی سطح برگزاری این نمایشگاه را بسیار مطلوب ارزیابی کرده و افزود: از جمله نقاط قوت این نمایشگاه، انجام تمامی امور توسط دانش آموزان و تحت نظارت کادر مدیریتی آموزشگاه است. همچنین سوق دادن دانش آموزان به مرحله بازاریابی و فروش، از دیگر نقاط مثبت برپایی این بازارچه محسوب می گردد.

اعرابی اضافه کرد: برگزاری این بازارچه و نیز موارد مشابه در نواحی و مناطق دیگر استان، نشان دهنده علاقه و انگیزه فراوان دانش‌آموزان در این زمینه می باشد که شایسته است آموزش و پرورش با همراهی والدین دانش آموزان، شرایط را برای برگزاری بیشتر و با کیفیت تر چنین فضاهایی فراهم نماید.

وی در پایان اظهار داشت: نکته ای که همواره خطاب به مدیران و مسئولین نواحی مورد تاکید قرار گرفته است، راه‌اندازی و تجهیز کارگاه های کار و فناوری مدارس و‌ ایجاد فضایی برای ظهور و بروز استعدادهای دانش آموزان است که امید می رود با توجه به انگیزه فراوانی که دانش‌آموزان در این زمینه ها از خود نشان می دهند، این مسئله بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :