3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۳:۱۸:۴۸
کد مطلب:  qSABbht6
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه پایگاه های اوقات فراغت سیره رضوی:
پایگاه های تابستانی سیره رضوی، هنر ،خلاقیت و معنویت را با هم تلفیق می کند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه پایگاه های تابستانی سیره رضوی در استان خراسان رضوی گفت:این کار کار ارزشمندی است که هنر،خلاقیت و معنویت را در جهت ترویج فرهنگ رضوی با تلفیق می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ،دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه پایگاه های تابستانی سیر منور رضوی وجود مبارک اما رضا (ع) را فرصتی مغتنم برای تاثیرگذاری مثبت بر رفتار و سکنات شهروندان دانست و عنوان کرد:زیارت یعنی دانش آموزان ما از طریق تعلیم و تربیت با دستورات امام رئوف آشنا شوند.

وی لقب امام رئوف را محبت کردن بی قید و شرط معنا کرد و آن را جلوه ای از سیره منور رضوی دانست و افزود:امروز به هر میزان که دلالت های رحمت را از سیره پیامبر و ائمه معصومین استخراج کنیم و تحویل جامعه بدهیم به فرهنگ نبوی خدمت کرده ایم.

حکیم زاده  تصویری که امروز از اسلام و از سوی برخی کشورها ارایه می شود را تصویری نادرست خواند و تصریح کرد:ما امروز در جزیره ای امن که در منطقه ای نا امن واقع شده زندگی می کنیم و برای حفظ آن باید با رافت با یکدیگر رفتار کنیم و در این راه مسیری بهتر از آنچه که قرآن به ما نمایانده است وجود ندارد.

گفتنی است در این مراسم از کتاب سیره منور رضوی نیز رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :