11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۰۸:۳۳:۲۷
کد مطلب:  ZFu2lzTI
با حضور اعضا کارگروه فرهنگی، اجتماعی و آموزشی پدافند غیرعامل:
نخستین جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی شورای پدافند غیرعامل استان زنجان برگزار گردید

اولین جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در سال جاری با حضور اعضا و مدعوین ، به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان ، در ابتدای جلسه نعمت اله محمدی رئیس اداره حراست و دبیرکارگروه ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از اداره کل پدافند غیرعامل استانداری و اعضای محترم کارگروه در اجرای برنامه های کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی شورای پدافند غیرعامل ، توسعه فرهنگی را یکی از نیازهای جوامع معرفی نمود و نگرانی ها در این مورد را قابل درک دانست.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث توجه به فرهنگ، خاطر نشان نمود:اعتلای فرهنگ و تربیت صحیح فرزندان ما را وادار می‌کند که به فرهنگ اصیل اسلامی و  نمادهای انقلابی و شهدا که در واقع نماد انسجام بخش ما هستند تکیه کنیم.

محمدی اضافه نمود : ما خود را موظف به تداوم راه شهدا می دانیم و در این راه با رشد و اعتلای فرهنگی کشور در مسیر اقتدار نظام و ملت بزرگمان قدم بر می داریم و البته آموزش و پرورش در این مسیر همواره پیشگام بوده و هست.

در ادامه جلسه شهبازی کارشناس پدافند غیرعامل اداره کل آموزش و پرورش به تشریح عملکرد یکساله اداره کل آموزش و پرورش در سال گذشته پرداخت.

وی کسب رتبه های برتر کشوری و استانی توسط آموزش و پرورش استان در حوزه پدافند غیر عامل، برگزاری کارگاه ها و نشست های مختلف آموزشی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری، برگزاری همایش ها و مسابقات مختلف علمی، برگزاری رزمایش های متعدد و... را از جمله اقدامات کمیته پدافند غیرعامل معرفی نمود.

سپس اعضا و نمایندگان سازمان های عضو کارگروه تخصصی ، گزارشی از اقدامات انجام شده در سازمان و ارگان متبوع خویش ارائه نمودند.

در پایان مجتهدی نماینده اداره کل پدافند غیرعامل استانداری نیز ضمن تشکر از آموزش و پرورش استان در اجرای مطلوب برنامه های پدافند غیرعامل، انجام فعالیت فرهنگی را، فعالیتی بسیار سخت ، زمان بر ولی دارای نتایجی ملموس و اثربخش خواند.

این مقام مسئول بر اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی برای جامعه هدف تاکیدو ضمن بر شمردن بخشی از فعالیت های اداره کل پدافند غیرعامل، برنامه های سال جاری را برای اعضای کارگروه تشریح نمود.

شایان ذکر است کارگروه تخصصی فرهنگی ،  اجتماعی و آموزشی یکی از کارگروه های یازده گانه پدافند غیرعامل استان است که سازمان تبلیغات اسلامی ، دانشگاه آزاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دانشگاه زنجان، نیروی انتظامی، شهرداری زنجان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، صدا و سیمای مرکز زنجان، اداره کل امور زندان ها و اقدامات تامینی ، سپاه انصار المهدی (عج)، اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، بسیج دانش آموزی و بسیج اساتید عضو این کارگروه تخصصی می باشند و مسئولیت این کارگروه بر عهده  آموزش و پرورش استان به ریاست مدیرکل محترم می باشد.

به اشتراک بگذارید :