26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۰۷:۴۷:۲۲
کد مطلب:  tTJi5IDV
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:
در طول 4 سال اخیر اقدامات مطلوبی از سوی بخش امور اداری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان صورت گرفت

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در طول 4 سال گذشته در بخش امور اداری کارهای خوبی انجام گرفت به طوری که در این بخش علاوه بر اینکه شفافیت قوانین و مقررات صورت گرفت، آزمون های استخدامی متناسب با نیاز استان ها نیز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، سید حسن حسینی در آیین افتتاحیه گردهمایی روسای امور اداری و تشکیلات ادارات کل آموزش و پرورش استان ها در محل سالن نقش جهان مرکز آموزشی رفاهی شماره 3 اصفهان اظهار کرد: امروز استان اصفهان علاوه بر اینکه حدود 840 هزار دانش آموز را در خود جای داده است، دارای 41 منطقه و ناحیه آموزشی است.

وی افزود: در استان اصفهان بیش از 210 مدرسه زیر 10 نفر دانش آموز وجود دارد که نشان از پراکندگی و مشکلات استان است.

محمد حسن قائدیها با اشاره به اینکه هم اکنون در بحث نیروی انسانی در بعضی از مناطق اقدام به ساماندهی نیروها کرده ایم، عنوان کرد: در بعضی از مناطق اگر تمام دبیران مقطع متوسطه به اندازه ساعت موظف خود اقدام به دریافت حق التدریس کنند، باز هم در بعضی از رشته ها با کسری دبیر مواجه هستیم در حالی که در بعضی از مناطق آموزشی با مازاد معلم دوره ابتدایی مواجه هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با اینکه متاسفانه در طول سال های گذشته زیر ساخت های لازم برای اجرای سند تحول در آموزش و پرورش به خوبی آماده نشده بود، باز وارث اجرای سند تحول هستیم و راهی برای برگشت نداریم بنابراین باید در عین حرکت این قطار، نسبت به بازسازی و رفع عیوب آن نیز اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: در طول چهار سال گذشته در بخش امور اداری کارهای خوبی انجام گرفت به طوری که در طول چهار سال اخیر شفافیت قوانین و مقررات صورت گرفت از جمله این فعالیت ها می توان به برگزاری آزمون استخدامی متناسب با نیاز استان ها اشاره کرد.

محمد حسن قائدیها ادامه داد: بخش نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش باید بررسی آماری برای حداقل 5 سال آینده نیروی انسانی استان ها داشته باشد چرا که امسال تقریبا 2300 نفر بازنشسته خواهیم داشت و در طول 5 سال آینده نیز نیروهای توانمند و پرتوان از سیستم آموزش و پرورش خارج خواهند شد.

وی افزود: اجرای مرحله اول رتبه بندی معلمان علی رغم مشکلات مالی که دولت تدبیر و امید با آن مواجه شده بود، اما قدم های خوبی برداشته شده است.

محمد حسن قائدیها تصریح کرد: سهم آموزش و پرورش در فرایند کارهایی که صورت می گیرد، پایین است به طوری که سهم اعتبارات آموزش و پرورش از اعتبارات دولت در زمان آخرین سال دولت اصلاحات بالای 14 درصد بود این در حالی است که در پایان دولت دهم به کمتر از 11 درصد رسید.

وی اعلام کرد: امسال در پرداخت به موقع پاداش بازنشستگان و تفویض اختیار کارهای خوبی از سوی وزارتخانه صورت گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه هم اکنون در بخش امور اداری بیش از 70 عنوان فعالیت در حال انجام است، گفت: امروز توانمندی اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش مطلوب است و می توانند بسیاری از مشکلات و گره های کور در این بخش را برطرف کنند.

به اشتراک بگذارید :