24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۹:۳۰:۳۸
کد مطلب:  pD1Ol7Br
آغاز مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور در مشهد:
کاظمی: فرهنگ قرآنی باید گفتمان غالب جامعه باشد

مراسم افتتاحیه مسابقات قرآن ، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور عصر روز چهارشنبه در جوار بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) برگزار شد‌.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر علیرضا کاظمی در این مراسم بااشاره به این که شرکت کنندگان در این رقابت سفیران قرآنی آموزش‌ و پرورش هستند اظهار داشت: توجه به توسعه و ترویج قرآن‌، عترت و نماز در فضای آموزش و پرورش و کل جامعه یکی از مهمترین رسالت ها و اهداف این بخش است.
وی بااشاره به این که قرآن منشا خیر و برکت برای زندگی انسان هاست افزود: اگر به دنبال جامعه ای سالم هستیم باید گفتمان غالب جامعه به سمتی حرکت کند که سبک‌ زندگی اسلامی و قرآنی را در بین آحاد مردم توسعه و ترویج دهیم.
کاظمی تصریح کرد : در آموزش و پرورش هم‌ با تکیه بر سند تحول بنیادین که ساحت اعتقادی را به عنوان یکی از اصلی ترین پایه های تعلیم و تربیت می داند برنامه های متعددی برای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی انجام گرفته که برگزاری دومین دوره مسابقات قرآن ، عترت و نماز فرهنگیان یکی از این برنامه هاست.
وی توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و فرهنگ رضوی را از مهمترین اولویت های این اداره کل در زمینه فعالیت های اعتقادی دانست و گفت : توسعه دارالقرآن ها ، راه اندازی پایگاه های اوقات فراغت با رویکرد ترویج سیره رضوی ، پرورش قاریان ممتاز دانش آموز و فرهنگی، برگزاری مسابقات متعدد قرآنی و همچنین پذیرش میزبانی مسابقات کشوری این حوزه تنها بخشی از اقدامات انجام شده در این بخش است.

انتشاردهنده:غفاریان

به اشتراک بگذارید :