1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۲:۲۸:۱۴
کد مطلب:  kci3LAkr
مدیر کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش:
بیشترین حجم آموزش ها در اردوگاه ها صورت می گیرد

مدیر کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر 70 درصد از آموزش های غیر رسمی برای یادگیری وجود دارد، این حقیقت روشن می شود که بیشترین حجم آموزش ها در اردوگاه ها صورت می گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، دکتر علی اکبرزاده در دومین دوره آموزشی_ مهارتی مدیران اردوگاه های دانش آموزی کشور اظهار کرد: همه مدیران اردوگاه ها در طول سال های مختلف به عنوان یک معلم و پدر و مادر تجربه کرده اید که تربیت فرزندان خارج از مدرسه با ارائه برنامه های اجتماعی بسیار تاثیر گذار هستند که باید در این زمینه برنامه ریزی درستی داشته باشیم.

وی افزود: امسال دومین دوره آموزشی مدیران اردوگاه های کشور در ابتدای برنامه های تابستانی برگزار می شود تا با شور و شوق بیشتری بتوانیم برنامه های مناسب تر و زیباتری به دانش آموزان ارائه دهیم.

علی اکبرزاده بیان کرد: مدیران اردوگاه های کشور در این فرصت کوتاه باید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند و نقاط کور اردوگاهی خود را از جهت و دیدگاه های مختلف از اساتید خود در کلاس ها بخواهند تا بلکه بتوانند کلاس های تابستانی با نشاط تری برگزار کنند.

وی بیان کرد: در فرصت کوتاهی که خداوند به عنوان رئیس اردوگاه به شما داده است، فضای سر سبزی در اختیار مدیران گذاشته شده بنابراین باید همگی به فکر مسائل اقتصادی اردوگاه های خود باشید تا به سمت خودکفایی پیش بروید.

مدیر کل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در جامعه ما گره های فرهنگی بسیاری وجود دارد بنابراین باید در کنار نگرش درآمدزایی، استفاده از فضای اردوگاه ها برای کسب درآمد نیز وجود داشته باشد و از امروز با یکدیگر پیمان ببندید که درآمدهای خود و خلاقیت های اقتصادی را در خدمت تربیت اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان قرار دهید.

وی تاکید کرد: اگر زندگی و جان خود را وقف کار فرهنگی و تربیت اجتماعی دانش آموزان کنید بیراه نرفته اید و ثواب کامل را برده اید و ما نیز در رکاب شما خواهیم بود.

دکتر علی اکبرزاده بیان کرد: اگر آخرتی زیبا و توام با سعادت برای خود آرزو می کنیم، بدون شک باید از فرصت هایی که خداوند برای ما ایجاد کرده نیز استفاده کنیم بنابراین از لحظه لحظه زندگی و حضورمان در اردوگاه ها باید بهره مند شویم.

وی عنوان کرد: مدیران اردوگاه ها باید متناسب با اقلیم فرهنگی خود، دانش آموزان را در مسیر اهداف انقلاب اسلامی هدایت کنند بنابراین بهانه تجمع در اردوگاه ها روشن می کند که با هم طرز فکر جدیدی داشته باشیم تا بلکه بتوانیم اردوهایی با نشاط، با اهدف تربیت اجتماعی برگزار کنید.

 

به اشتراک بگذارید :