1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۱:۵۵:۲۳
کد مطلب:  ZTzVfa69
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
باید به رفع تنگناهای مالی اردوگاه های کشور، توجه به ساختار نیروی انسانی توجه ویژه ای شود

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: رفع تنگناهای مالی اردوگاه های کشور، توجه به ساختار نیروی انسانی و تسهیل در قوانین اجرایی اردوگاه ها از نیازهای ضروری هستند که باید به آنها پرداخته شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد جواد احمدی در دومین دوره آموزشی _ مهارتی مدیران اردوگاه های دانش آموزی کشور اظهار کرد: امروز دو نوع نوع آموزش رسمی و غیر رسمی وجود دارد که به هر کدام باید توجه ویژه ای شود.

وی با اشاره به اینکه زنگ آموزش رسمی در ابتدای سال تحصیلی زده می شود، افزود: آنچه که صاحبنظران تعلیم و تربیت مطرح می کنند، آموزش غیر رسمی است که 70 درصد در یادگیری ها تاثیر گذار است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: این دو نوع آموزش تاثیرگذاری و ماندگاری بسیاری در یادگیری و تعیین شخصیت اجتماعی فرد دارد.

محمد جواد احمدی بیان کرد: در بحث فراگیری و شکل دهی شخصیت رفتاری، فردی و روانی فرد در بحث آموزش غیر رسمی، یکی از محوری ترین کارهایی که در میدان تعلیم و تربیت انجام می شود، بحث اردوگاه ها است به طوری که اردوگاه ها ظرف انجام این ماموریت ها هستند.

وی با اشاره به اینکه مورد اعتماد ترین اقشار جامعه، معلمان هستند، گفت: مدیران اردوگاه ها بسیار مورد اعتماد هستند و مهمتر از همه اینکه کلاس اصلی یادگیری در اردوگاه ها اتفاق می افتد چرا که دانش آموزان می توانند طبیعت درون خود را شکل دهند.

محمد جواد احمدی تاکید کرد: در شیوه تعلیم و تربیت، روانشناسان غرب و اعتقادی در طول تاریخ خلقت بشر معتقد بودند که مناسب ترین شیوه در تعلیم و تربیت، شیوه الگویی است به طوری که در این روش، طبیعت الگویی کار را به نمایش گذاشته می شود.

وی افزود: نباید به خاطر مشکلات و مباحث مالی و اعتباری موجود، از تاثیر فرهنگی کار در میدان اردویی، کلاس اصلی کار و همچنین نگاه فرهنگی و برنامه ریزی برای تاثیرگذاری به موقع از جمله مهارت های اجتماعی غفلت ماند.

محمد جواد احمدی هماهنگی و تعامل اجتماعی باید در اردوگاه ها شکل بگیرد. ادامه داد: در حال حاضر بستر جذب توریست ها و همچنین مباحث مربوط به آسیب های اجتماعی در جامعه و کاهش آن؛ در مدارس فراهم می شود.

وی تصریح کرد: رونق دادن به اردوهای دانش آموزی اهمیت بسزایی دارد و این موضوع باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان قرار گرفته شود

به اشتراک بگذارید :