25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  qZT8BMrx
معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش خبر داد:
شرکت 18 هزار دانش آموز در مسابقات قهرمانی ورزش دانش آموزی کشور

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش در جمع معاونین تربیت بدنی و سلامت سراسر کشور، گفت: تابستان امسال 18 هزار دانش آموز در مسابقات قهرمانی سراسری کشور با هم به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان کردستان، مهرزاد حمیدی صبح امروز در جمع معاونین تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش سراسرکشور در سنندج، اظهاركرد: رویکرد حوزه تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در ورزش قهرمانی دانش آموزان، واگذاری میزبانی مسابقات به تمام استان هاست .

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش با بیان اینکه تابستان، امنیت و رضایت از منزل تا منزل شعار مسابقات قهرمانی دانش آموزی است؛ بر رعایت مسائل امنیتی در اعزام تیم های دانش آموزی به مسابقات ورزشی و برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای مسئولین و عوامل اجرایی مسابقات تاکید کرد.

 

وي با بیان اینکه نیروی انسانی، تجهیزات بهداشتی و ورزشی، بروز رسانی اطلاعات و تاسیسات، اعتبارات مالی، برنامه ریزی استراتژیک و اثربخشی هفت اصل مهم در مدیریت است؛ از معاونین تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش خواست برنامه های خود را بر اساس این هفت اصل مهم پایه ریزی نمایند.

 

حمیدی از نیروی انسانی به عنوان اولین، مهم ترین و کلیدی ترین اصل مدیریت نام برد و با بیان اینکه در حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش سهمیه استخدام و اختیارات آن کاملا به استان ها واگذار شده است؛ میزان کسب سهمیه استانی را یکی از شاخص های اصلی میزان موفقیت حوزه تربیت بدنی و سلامت عنوان کرد.

 

معاون تربیت بدنی و سلامت وزير آموزش و پرورش تعامل مناسب و ارتباط تنگاتنگ متولیان تربیت بدنی با مراقبین بهداشت و دبیران تربیت بدنی مدارس در اجرای برنامه ها این حوزه را بسیار تاثیرگذار دانست و بر ارتقای کیفی و کمی برنامه ها و فعالیت ها تاکید کرد.

 

وی به تجهیزات بهداشتی و ورزشی در مدارس اشاره و تصریح کرد: اولویت با سالن های داخل مدارس می باشد و باید سالن های ناتمام داخل مدارس کامل شود .

 

حمیدی با اشاره به وضعیت بدنی دانش آموزان گفت: بر اساس پیمایش علوم پزشکی در سال نود و یک، 21 درصد دانش آموزان از چاقی و اضافه وزن رنج می بردند که این آمار خوشبختانه در سال تحصیلی 65-95 ، سه دهم درصد کاهش یافته است

به اشتراک بگذارید :