19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۰:۲۳:۰۰
کد مطلب:  cWMNuGzD
رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش:
بازنگری برنامه درسی از اصلاحات مورد نیاز آموزش و پرورش است

رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش گفت : بازنگری برنامه درسی از اصلاحات مورد نیاز آموزش و پرورش است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،همایش تبیین دستورالعمل ساماندهی نیروی انسانی شهرستان های استان تهران با حضور، رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، معاون مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش ، شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران و شورای معاونین مناطق شهرستان های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

اسفندیار چاربند رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه سرمایه اصلی هر سازمان و ارگانی ، نیروی انسانی آن سازمان است ، تاکید کرد: در ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش هدف اول مدیریت نیازها است و هرچه نیازها بهتر مدیریت شود ، نتایج موفق تری به دست می آید.

وی افزود: در ساماندهی نیروی انسانی باید در ابتدا مبادی که ایجاد نیاز می کند را شناسایی و مدیریت کنیم تا بتوانیم ازایجاد  شکاف در تامین منابع جلوگیری کنیم

رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش با تاکید بر اینکه عدم مدیریت کم کردن نیاز ، کم شدن کیفیت خدمات مطلوب را به دنبال خواهد داشت ، تصریح کرد: برنامه درسی یکی از مبادی نیاز است که باید مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

چاربند، تامین معلم برای کلاس های درس را اولین و اصلی ترین اولویت مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: در ابتدا باید توجه داشته باشیم که کلاس های درس که حق مسلم دانش آموزان است تحت هیچ شرایطی نباید بدون معلم باقی بمانند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سال های آینده به دلیل بازنشستگی با خروج بی سابقه نیرو در آموزش و پرورش روبرو خواهیم بود ، اظهار داشت : به دلیل عدم امکان جذب این تعداد نیرو در آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم بود که باید بتوانیم به شکل درست مدیریت کنیم.

رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش در پایان خاطرنشان کرد: از اصلاحات مورد نیاز آموزش و پرورش در سال های آینده بازنگری برنامه درسی ، تصحیح رشته ها و پایه های درسی و تربیت معلمین زبده و مهارت محور می باشد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :