12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۰۸:۰۳:۲۰
کد مطلب:  g3uZAtmG
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان زنجان:
65 درصد دانش آموزان در رشته های نظری تحصیل می کنند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال تحصیلی جاری 65 درصد دانش آموزان دوره متوسط دوم رشته های نظری را برای تحصیل انتخاب کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،محمود شهبازی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: سیاست گذاری وزارت آموزش و پرورش و حاکمیت برای ترغیب و بسترسازی فضا برای افزایش جذب دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای و مهارتی است.
معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان درآموزش متوسطه ابراز کرد: این سیاست گذاری ادامه روند برنامه توسعه پنجم در حوزه آموزش است و تاکید شده تا 48 درصد هدایت تحصیلی ها به سمت هنرستان ها و مدارس کار و دانش باشد.
شهبازی با اشاره به لزوم آینده نگری در حوزه اشتغال آفرینی توسط تمام نهادهای متولی، تصریح کرد: انتخاب صحیح رشته در آینده سبب خواهد شد تا توسعه اشتغال پایدار در کشور تداوم پیدا کرده و گسترش یابد.
وی گفت: برای سال جدید تلاش خواهیم کرد تا توازن بین انتخاب رشته ها را برقرار کنیم، چرا که امسال دستورالعمل هدایت تحصیلی به موقع ابلاغ و اجرا شده است.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گفت: برای نخستین بار امسال تغییرات نظام آموزشی 6-3-3 به پایه دهم رسید و انتخاب رشته دانش آموزان از این پایه به پایه نهم انتقال یافت، تا دانش آموز در دوره دوم متوسطه به طور تخصصی در یکی از رشته ها ادامه تحصیل دهد.
وی افزود: ثبت نام مدارس مقطع متوسطه از دانش آموزان بعد از دریافت کارنامه تحصیلی از مدرسه محل تحصیل انجام خواهد گرفت و زمان تقریبی آن نیز از 10 روز آینده خواهد بود.
گفتنی است،در حال حاضر آموزش و پرورش استان زنجان دارای 59 مدرسه کار و دانش، همچنین 26 هنرستان فنی و حرفه ای است.

به اشتراک بگذارید :