27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۴:۵۹:۴۳
کد مطلب:  pz6rMGJN
در آموزش و پرورش ناحیه یک اتفاق افتاد :
طرح توانمند سازي ودانش افزایی زنان سرپرست خانوار

در راستای اهداف برنامه ریزی شده دفتر امور زنان وخانواده وزارت آموزش و پرورش، طرح توانمند سازي ودانش افزایی زنان سرپرست خانوار، در استان اصفهان توسط کارشناسی امور زنان اداره کل با همکاري کارشناس امور زنان ناحیه یک در قالب اردوي یک روزه آموزشی -فرهنگی تحت عنوان « زندگی هدفمند » با حضور 150 نفر از بانوان سرپرست خانواده و 12 نفر از کارشناسان امور زنان ادارات نواحی شهر اصفهان ومناطق همجوار در محل باغ بانوان پردیس اجرا شد. برنامه با وزرش صبحگاهی و طراوت جسمی آغاز گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان شهریاری کارشناس مسئول امورزنان اداره کل آموزش وپرورش ضمن خیر مقدم به بیان اهداف طرح وگزارشی در زمینه فعالیت های امورزنان پرداخت و پس از آن کارگاه آموزشی و جلسه مشاوره گروهی و پرسش و پاسخ با حضور اساتید دانشگاه برگزار شد.

در ادامه دکتر نیک راهان در خصوص خود پنداره مثبت و روش ها و فنون شاد زیستن و دید مثبت به زندگی و دکتر عباسیان در خصوص آشنایی با قوانین ومقررات مربوط به زنان سرپرست خانوار صحبت نمود.

سپس و در ادامه برگزاری کارگاه آموزشی اساتید به پرسش های حاضرین پاسخ دادند.

در پایان جهت تعمیق باورهای دینی و نیز تقارن برنامه با ایام  هفته عفاف و حجاب به کلیه شرکت کنندگان چادر نماز و کارت های تخفیف خرید چادرمشکی و خدمات پزشکی با تخفیف ویژه زنان محجبه اهدا گردید.

همزمان با برگزاری اردوی آموزشی تفریحی زنان سرپرست خانوار 12 اداره آموزش وپرورش استان (نواحی 6 گانه ومناطق برخوار، خمینی شهر، شاهین شهر، فلاورجان ، فولادشهر ، نجف آباد) جلسه مشترکی با حضور کارشناسان 12 اداره آموزش و پرورش و کارشناسان فرهنگی شهرداری اصفهان برگزار گردید و در خصوص اجرای طرح های مشترک فرهنگی با هدف  توانمند سازی دختران دانش آموز دوره متوسطه و اولیای آنها تحت عنوان «دانشکده مادری » بحث و تبادل نظر شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :