3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۳:۱۰:۰۷
کد مطلب:  XtFqPRvD
معاون پرورشی آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:
آغاز مسابقات قرآن فرهنگیان کشور از روز چهارشنبه در مشهد

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تربیت قرآنی و انس بیشتر دانش اموزان و فرهنگیان با قرآن نسخه نجات بخش جامعه ما است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر براتعلی منصوریان در نشست خبری گفت: مشهد مقدس خاستگاه دیرین فعالیت های قرانی بوده است و با توجه به علاقه مندی فرهنگیان و دانش اموزان  به زیارت حضرت رضا(ع) این عزیزان همیشه خواستار حضور در مشهد بوده اند همچنین  با توجه به اینکه در سال 2017 مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است تلاش کرده ایم بسیاری از برنامه های کشور در مشهد برگزار شود.
وی ادامه داد:  براین اساس دومین دوره مسابقات قرانی فرهنگیان کشور در مشهد برگزار می شود  دوره اول  این مسابقات نیز سال گذشته   در مشهد برگزار شده است .

منصوریان گفت: در این دوره از مسابقات که با حضور30 نفر  داوران مطرح کشوری در 14 الی 17 تیر ماه برگزار می شود میزبان حدود 300 نفر از فرهنگیان قرانی 120" نفر از بانوان و 180 نفر از آقایان"  از سراسر کشور هستیم.
 وی گفت: اجرای این مسابقات را در در ده کمیته برنامه ریزی کردیم و امیدواریم این رخداد خوب قرانی برای همه دانش آموزان عزیز انگیزه قرآنی ایجاد کند و همچنین  فضای جامعه را با برنامه های قرانی اشنا کند.
وی ادامه داد: تربیت قرآنی و انس بیشتر دانش اموزان و فرهنگیان با قرآن نسخه نجات بخش جامعه ما است و مبنای حاکمیت اسلامی ما احکام و ایات قرانی است .

منصوریان گفت:   آموزش و پرورش  فعالیت های زیادی  در حوزه قرآن عترت و نماز انجام می دهد که تاسیس  62  دار القران در دو سه سال اخیر از آن جمله است همچنین خراسان رضوی در مرداد ماه  میزبان سی و پنجمین دوره  مسابقات قران عترت  و نماز دانش اموزان کشور است و در سال گذشته نیز خراسان رضوی رتبه اول این مسابقات را کسب کرده است.

به اشتراک بگذارید :