1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۱:۰۹:۴۳
کد مطلب:  7H4uoI2v
دکتر کاظمی در اجلاس رؤسای سازمان استثنایی سراسر کشور:
70 درصد فضاهای آموزش استثنایی در خراسان رضوی خیرساز است

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مرکز ثقل فرهنگ سازی توجه به بخش دانش آموزان استثنایی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی دکتر علیرضا کاظمی در اجلاس رؤسای آموزش وپرورش استثنایی سراسر کشور با بیان این که اشتغال در آموزش وپرورش استثنایی یکی از سخت ترین و پیچیده ترین مشاغل در نظام تعلیم و تربیت است گفت: اشتغال در آموزش وپرورش استثنایی نیازمند برخورداری از توانمندی، هوشمندی و مهارت بالاتری برخوردار است.
کاظمی اظهار کرد: سرآمدترین منابع انسانی از نظر کمی و کیفی در نظام تعلیم و تربیت در حوزه آموزش وپرورش استثنایی حضور دارند.
وی نگاه آموزش وپرورش خراسان رضوی به حوزه آموزش استثنایی را در اولویت برنامه های دیگر دانست و افزود: یکی از اصلی ترین ماموریت های آموزش وپرورش در حوزه استثنایی، فرهنگ سازی در جامعه نسبت به این قشر از دانش آموزان است که مسلما معلمان در این زمینه تاثیر بسزایی دارند.
این مقام مسئول اظهار کرد: اساس اصلی سند تحول بنیادین کیفیت و عدالت می باشد که مصداق اصلی عدالت توجه به دانش آموزان استثنایی است.
کاظمی با تصریح این موضوع که مرکز ثقل فرهنگ سازی توجه به بخش دانش آموزان استثنایی است اظهار داشت: یکی دیگر از وظایف نظام تعلیم و تربیت نسبت به دانش آموزان استثنایی کاهش آسیب های عمومی در این زمینه است که می توان با ارتقاء سطح فرهنگ و آموزش اولیا معلولیت ها و دانش آموزان با نیازهای ویژه را کاهش داد.

دانش آموزان استثنایی را کارآفرین تربیت کنید

مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی با اعلام این که 70 درصد فضاهای آموزش استثنایی در خراسان رضوی خیرساز است خاطرنشان ساخت: در خراسان رضوی موفق  شدیم که خیرین را به بخش آموزش استثنایی جذب کنیم و تا چند روز آینده نیز بزرگترین هنرستان کشور به کمک خیران استان به بهره برداری می رسد.
کاظمی تصریح کرد: نیاز آموزش وپرورش استثنایی رویکرد مهارت آفرینی و کارآفرینی است تا دانش آموزان خوداتکا تربیت شوند.
وی یادآور شد: توسعه هنرستان ها و افزایش مهارت فنی دانش آموزان استثنایی در تمام مراکز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

خبر: جاودانی

به اشتراک بگذارید :