19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۹:۵۲:۲۴
کد مطلب:  c5EOBtIn
با حضور مدیرکل آموزش وپرورش استان :
ستاد صیانت از حقوق شهروندی و ارتقای سلامت اداری آموزش وپرورش استان تشکیل جلسه داد

ستاد صیانت از حقوق شهروندی و ارتقای سلامت اداری آموزش وپرورش استان تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،درابتدای جلسه مرتضی تمجیدی ضمن تقدیر از مجریان و ناظران  صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه تعلیم وتربیت استان ، بر ضرورت رعایت هر چه بیشتر حقوق شهروندی معلمان ، دانش آموزان و اولیای آنها از سطح استان تا سطح آموزشگاه تاکید نمود و صیانت از حقو ق شهروندی ایشان را یکی از وظایف  مهم کارگزارن دانست.

 وی با عنایت به تاکید ریاست محترم جمهوری براجرای مطلوب منشور صیانت از حقوق شهروندی درجامعه ، گفت: با هر کس و در هر مقامی که باشد در صورت نقض حقوق شهروندی کارکنان ، معلمان ، دانش آموزان و اولیای آنها بر خورد جدی و مناسب صورت بگیرد .

در ادامه ، علی محمدی دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی و ارتقای سلامت اداری آموزش وپرورش استان، ضمن ارائه گزارش در زمینه عملکرد این کمیته در سال 95 ، آسیب شناسی صورت گرفته در این زمینه را به تفصیل ارائه نمود.

وی ضمن تبیین برنامه های 9 گانه صیانت از حقوق شهروندی در دستگاههای اجرایی ، وظایف هر کدام از معاونتها و ادارات داخلی اداره کل در زمینه اجرای دستور العمل مذکور را تشریح کرد.

محمدی گفت: هر چند که دبیر خانه این ستاد در اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات مستقر می باشد ولی نباید فراموش کنیم که اجرای برنامه پیش بینی شده در این دستور العمل بر  عهده کلیه ی معاونت ها و ادارات داخلی بوده و بر همین اساس وظایف هر کدام از ادارات بصورت شفاف به ایشان ابلاغ خواهد شد.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان گفت : در ارزیابی پایانی عملکرد این ستاد که با حضور ناظرین و بازرسین استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان صورت می گیرد ، حضور روسای ادارات داخلی اداره کل (بعنوان مسئول کمیته مربوطه ) جهت ارائه مستندات عملکرد و دفاع از عملکرد خویش ضروری می باشد .

صالح نجفی رئیس اداره فناوری و اطلاعات اداره کل نیز در ادامه جلسه گفت:به منظور توسعه دولت الکترونیک در آموزش و پرورش  سامانه های متعددی تهیه و اجرا می گردد که مهمترین آنها تهیه سامانه های  نقل و انتقالات ، بیمه طلایی معلمان ، سازماندهی معلمان نواحی یک و دو ، ارتباط با مدیر کل ، پاسخگویی به شکایات ، نظر سنجی الکترونیکی از ارباب رجوع ، ثبت نام در مدارس شاهد ، ثبت مرخصی های ساعتی و ماموریتهای کمتر از یک روز کارکنان اداره کل آموزش و پرورش ، نظام پیشنهادات می باشند.

به اشتراک بگذارید :