1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۸:۱۸:۵۲
کد مطلب:  cEav0sTe
بازدید مدیرکل آموزش و پرورش استان از مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی

این جشنواره در6 محور تحقیق و پژوهش، زبان انگلیسی، آزمایشگاه،ادبیات ، دست سازه و بازارچه برگزار می گردد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مدیرکل آموزش و پرورش استان از مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی بازدید به عمل آورد.

گفتنی است جشنواره نوجوان خوارزمی در راستای ماموریتی است که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای دوره اول متوسطه متصور نموده است.

این ماموریت هویت یابی دانش آموز است ، یعنی تمامی سیاست ها ، برنامه ها و فعالیت هایی که در این دوره ارایه می گردد باید زمینه ها و فرصت هایی را برای دانش آموزان  فراهم نماید که بتوانند شناخت بهتری از خود داشته باشند .

یکی از مفاهیم کلیدی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مفهوم شایستگی است، در بخش کلیات این سند ، در تبیین مفهوم "تعلیم و تربیت"آمده است:رسیدن به مراتب حیات طیبه مستلزم کسب شایستگی های پایه  دانسته شده است.

در این راستا دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش به منظور ایجاد بستری مناسب جهت کسب شایستگی های پایه  دانش آموزان طرح ها و برنامه هایی را به عنوان برنامه های تکمیلی برنامه درسی دانش آموزان طراحی نموده است که می توان به جشنواره نوجوان خوارزمی ، طرح مدام و طرح همیار معلم اشاره کرد.

مهمترین هدفی که جشنواره نوجوان خوارزمی دنبال می کند ایجاد فرصت برای شناخت هرچه بیشتر دانش آموزان از توانمندی های خود،توسعه و کاربست تحقیق و پژوهش ، تنوع درروش ها و محیط یادگیری و نهایت تعمیق یادگیری است.

این جشنواره در6 محور تحقیق و پژوهش، زبان انگلیسی، آزمایشگاه،ادبیات ، دست سازه و بازارچه  برگزار می گردد.

تعداد دانش آموزان راه یافته به مرحله استانی:

  • در محور دست سازه 41 طرح توسط دانش آموزان در حضور هیات داوران مورد دفاع قرار می گیرد
  • در محورپژوهش 24 طرح توسط دانش آموزان در حضور هیات داوران مورد دفاع قرار می گیرد  
  • در محورآزمایشگاه :126نفر در قالب 58 تیم
  • در محور ادبیات: 65 نفر دانش آموز
  • در محور زبان انگلیسی:72 نفردر قالب 36 تیم

  

 

 

به اشتراک بگذارید :