12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۱۳:۲۹:۳۹
کد مطلب:  htH6npHD
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان خبرداد:
تحصیل یک هزار و430 دانش‌آموز در مدارس نمونه دولتی زنجان

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان گفت: از بیش از هفت‌هزار شرکت‌کننده فقط 1430 نفر موفق به تحصیل در مدارس نمونه دولتی خواهند شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود شهبازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا،اظهار کرد 6 مدرسه نمونه دولتی در دوره اول و نیز در دوره دوم نیز ۱۰ مدرسه نمونه دولتی در سطح استان زنجان فعال است و آزمون برگزار شده برای این مدارس برای ورود از پایه پایه هفتم و دهم خواهد بود.

وی افزود: علاقه‌مندان شرکت در این آزمون فرصت داشتند از 14 اسفند‌ماه پارسال تا 19 فروردین‌ماه امسال برای حضور در این امتحان ثبت‌نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

شهبازی با بیان اینکه در کل استان 7هزارو 605 نفر برای شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی داوطلب شده‌اند، خاطر نشان کرد: از این تعداد 4 هزار و 210 دانش‌آموز دوره اول متوسطه و 3 هزار و 395 نفر برای شرکت در آزمون دوره دوم متوسطه نظری و  و هنرستان داوطلب شده‌اند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد: مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه برای سال تحصیلی آتی 610 نفر پذیرش خواهد داشت که این تعداد شامل 14 درصد از مجموع شرکت‌کنندگان در آزمون این پایه را تشکیل می‌دهد و در دوره دوم متوسطه نیز ۸۲۰ نفر که ۲۴ درصد شرکت‌کنندگان را شامل می‌شود، در مدارس پذیرفته خواهند شد.

وی تصریح کرد: کسب بیشترین امتیاز در آزمون کتبی شاخص انتخاب دانش‌آموزان برای ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی خواهد بود و مدارس نمونه دولتی به مدارسی گفته می‌شود که با گزینش دانش‌آموزان مستعد، معلمان کارآمد و تامین امکانات مناسب فعالیت می‌کند و شهریه و هزینه دریافتی این مدارس نیز توسط ستاد ثبت‌نام پس از تصویب اعلام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :