24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۲:۵۴:۱۵
کد مطلب:  Bv2dcf7A
باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی انجام شد:
آغاز به کار ۲۵۰۰ پایگاه اوقات فراغت با شعار هر دانش آموز یک مهارت

مدیرکل آموزش‌و پرورش خراسان رضوی گفت : اوقات فراغت بهترین بستر برای رشد و‌شکوفایی خلاقیت ، نوآوری و توانمندی دانش آموزان در عرصه های مختلف است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر علیرضا کاظمی در آیین افتتاحیه پایگاه های اوقات فراغت این سازمان در تابستان ۹۶ که صبح امروز در فرهنگ سرای دانش آموزی ثابت ناحیه سه مشهد برگزار شد اظهار داشت: اصل اوقات فراغت و نگاهی که ما باید به این مقوله مهم داشته باشیم باید به شکلی باشد که آن را بزرگترین فرصت و البته بزرگترین تهدید تربیتی برای دانش آموزان بدانیم.
وی افزود: اکثر آسیب های اجتماعی و در طرف دیگر شکوفایی استعدادهای مختلف دانش آموزان به واسطه توجه یا عدم توجه به موضوع اوقات فراغت شکل گرفته است و امروز بر همین اساس خانواده ها و در کنار آن آموزش و پرورش مسئولیت سنگینی در این خصوص دارند.
وی اوقات فراغت را بهترین بستر برای رشد و‌شکوفایی خلاقیت ، نوآوری و توانمندی دانش آموزان در عرصه های مختلف دانست و ادامه داد: کانون های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن ها ، فضاهای فرهنگی و ورزشی و پژوهشسراهای آموزش و پرورش فضاهای بسیارمناسبی برای غنی سازی اوقات فراغت هستند که جامعه مخاطب بسیار زیادی هم دارند.
کاظمی گفت : برخی از دانش آموزان در طول سال تحصیلی فرصتی برای پرداختن به امور فرهنگی ، هنری ، تفریحی و پرورشی و ورزشی ندارند و بر همین اساس با تاکید بر تزریق روحیه شادی و نشاط به دانش آموزان رشته های مختلف را برای آموزش در پایگاه های اوقات فراغت درنظر گرفتیم و‌ خوشبختانه امسال هم شاهد استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و خانواده ها بودیم البته هنوز هم توسعه پایگاه ها و افزایش جامعه مخاطب را مدنظر داریم تا در نهایت به پوشش حداکثری در بیش از ۲۵۰۰ پایگاه اوقات فراغت برسیم و بالغ بر ۳۰۰ هزار دانش آموز را در این اماکن پذیرا باشیم.
مدیرکل آموزش و‌ پرورش خراسان رضوی بااشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ، اظهار داشت: در پایگاه های اوقات فراغت با دستور کار قرار دادن شعار هر دانش آموز یک مهارت، به دنبال پیوند دانش آموزان با بازار کار و اشتغال هستیم ضمن این که امسال ۲۰ پایگاه اوقات فراغت در استان با هدف توسعه فرهنگ و سیره رضوی در بین دانش آموزان فعالیت خواهند کرد.

منصوره شریف الحسینی مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه مشهد هم در این مراسم گفت : سال هاست که به قدمت تاریخ انسان و خلقت انسان، فرصت هایی فراهم می شود که انسان ها فارغ از زمان هایی که به فعالیت های اجتماعیشان می پردازند، فرصت هایی را پیدا کنند تا برای بدست آوردن استعدادشان و پرداختن به علایقشان بتوانند قدم هایی را بردارند. دور هم جمع شده ایم تا ایام بسیار بسیار ارزشمند فرزندانمان را تدبیر کنیم تا بتوانند به بهترین نحوی از آن ها استفاده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: برای رقم زدن و برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان، باید همه در کنار هم باشیم و مرور کنیم که در شرایط امروز و در فرایند جهانی شدن دانش آموزان، چه سختی ها و گرفتاری هایی سر راه هست و چقدر لازم است که بطور ویژه به این مقوله بپردازیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه مشهد ادامه داد : در عصری که ارتباطات بسیار زیاد بین همه ی انسان ها رواج پیدا کرده و به تبع آن، چالش های متفاوتی در حوزه آسیب های اجتماعی شامل حال ما شده است. در زمانی که آموزش زدگی دانش آموزان را خسته، کسل و بی مهارت کرده است و باعث شده که آن ها توان مهارت کافی برای پذیرش مسئولیت های آینده را نداشته باشند.

شریف الحسینی در پایان اظهار داشت : امروز را با توجه ویژه و برنامه ریزی برای پرداختن به سلامت ارزشمند روح و جسم دانش آموزان در فعالیت های فرهنگی هنری برای ایجاد مهارت آموزی و بطور خاص و محسوس، پرداختن به هنر به عنوان یک زبان قوی برای تربیت غیرمستقیم در حوزه دینی، شخصیت و حوزه مسئولیت پذیری بپردازیم تا بتوانیم در آینده حلقه های مفقوده ای را که در نظام آموزش و پرورش وجود دارد را کاملا از بین ببریم و امیدوار باشیم که به توصیه حضرت علی (ع) که باید فرزندانمان را برای زمان خودشان تربیت کنیم، عمل کرده ایم.

به اشتراک بگذارید :