19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۰:۵۹:۲۳
کد مطلب:  ZHS2WSgS
ازطرف مدیرکل آموزش وپرورش استان:
شهریه مدارس غیردولتی استان زنجان در سال تحصیلی 97-96 اعلام شد

مرتضی تمجیدی مدیرکل آموزش وپرورش استان درگفتگویی شهریه مدارس غیردولتی استان زنجان در سال تحصیلی 97-96 را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،مرتضی تمجیدی درگفتگویی اظهار داشت :شهریه مدارس غیردولتی بر اساس ماده 15 و 16 قانون تاسیس و اداره این نوع مدارس و الگوی تعیین شهریه که از طرف وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی پیش رو تدوین شده است ، تعیین گردید.

وی با اشاره به اینکه تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس شرایط ، امکانات و وضعیت هر مدرسه و متناسب با شاخص های آن آموزشگاه انجام می پذیرد گفت : مقطع تحصیلی، سطح فعالیت‌های آموزشی و پرورشی، برنامه‌های مدارس طی سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات ، ساعت آموزشی، تعداد کلاس، تعداد دانش‌آموز، ظرفیت نوسازی، میانگین حقوق و اجاره بها از جمله ملاک‌های الگوی تعیین شهریه است.

مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان افزود: تعداد عوامل اجرایی، ماه‌های پرداخت حقوق به معلمان و کارکنان، بیمه کارکنان، تعداد نیروهای آزاد و سایر هزینه‌ها و شاخص‌های آموزش و پرورش در فرم مشخصی تعیین شده و این شاخص‌ها الگوی تعیین شهریه هر مدرسه را تشکیل می دهد.

تمجیدی با بیان اینکه شهریه متناسب با ساعات ارائه شده در قالب فعالیت‌های مدارس ارائه می‌شود، اضافه کرد: ساعات فوق برنامه آموزشی و پرورشی یکی از  مهمترین شاخص هایی است که از سوی موسسان مدارس ارائه و اعلام می‌شود و در تعیین شهریه دخیل می باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ارتقای کیفیت آموزشی و سطح آموزشی و پرورشی مدارس به عنوان یکی از شاخص‌های تأثیرگذار در تعیین شهریه است، گفت: شورای تعیین نرخ شهریه منطقه با توجه به عملکرد مدرسه شاخص‌های کیفیت‌بخشی مدرسه را که در الگو پیش‌بینی شده بررسی و تکمیل می کند تا متناسب با امتیاز عملکرد مدارس غیردولتی شهریه تعیین شود.

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان زنجان با بیان اینکه به منظور تعیین نرخ شهریه مصوب (شهریه ثابت و فوق برنامه) مدارس غیردولتی، مؤسسان مدارس بر اساس الگوی مذکور اطلاعات لازم را در سامانه نرم‌افزاری مربوطه پیشنهاد می کنند، اظهار کرد: پس از بررسی اطلاعات و تأیید توسط شورای تعیین شهریه ادارات آموزش و پرورش، میزان شهریه مدارس از طریق نرم‌افزار محاسبه و شهریه تصویب شده ابلاغ می گردد.

وی خاطرنشان کرد: در هنگام ثبت‌نام میزان ساعات فعالیت‌های آموزشی و فوق برنامه به رویت اولیای دانش‌آموز می‌رسد و موسس مدرسه غیردولتی موظف است، مطابق برنامه آموزشی شهریه مصوب را با انعقاد قرارداد از اولیا اخذ و به حساب مدرسه واریز کنند.

تمجیدی تاکید کرد :  در شهریه اعلامی ، حداکثر ساعات فوق برنامه آموزشی و پرورشی  در طول یک هفته در دوره ابتدایی 6ساعت ، دوره اول متوسطه 8 ساعت ، دوره دوم متوسطه 7 ساعت و دوره پیش دانشگاهی تا 16 ساعت می باشد که ساعات فوق برنامه مد نظر موسسان در سامانه تعیین شهریه مندرج شده است و در کنار ساعات آموزشی مصوب در برنامه هفتگی دانش آموزان گنجانده می شود ، شهریه اعلام شده با احتساب این میزان فوق برنامه خواهد بود.

وی درپایان گفت: تعیین و دریافت هزینه خدماتی از قبیل تغذیه بین روز، لباس متحدالشکل  و ایاب و ذهاب از اولیای دانش آموزان و ...  با تایید انجمن اولیا مربیان مدرسه و کسب موافقت اداره آموزش و پرورش منطقه در زمان مقرر امکان پذیر می باشد، ضمن آنکه استفاده از خدمات مذکور کاملا اختیاری است.

علاقمندان می توانند جهت اطلاع دقیق از شهریه مصوب  مدارس استان اینجا کلیک نمایند.

منبع:اداره مدارس غیر دولتی

به اشتراک بگذارید :