27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۰:۳۴:۳۰
کد مطلب:  Fu0APyc4
رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
اصلی ترین وظیفه انجمن اولیا و مربیان، آموزش خانواده است

رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اصلی ترین وظیفه انجمن اولیا و مربیان، آموزش خانواده است که اگر به درستی اجرا شود به حداکثر اهداف خود دست پیدا می کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، علیرضا سلطانی در جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: در سال گذشته و آینده، اصلی ترین وظیفه شورای انجمن اولیا و مربیان، آموزش خانواده برای مدرسان تعریف شده است.

وی ضمن ارائه گزارشی از اهم فعالیت های صورت گرفته در اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در سال گذشته و آینده اصلی ترین وظیفه خود را آموزش خانواده برای مدرسان تعریف شده است.

سلطانی ادامه داد: احیاء و فعال کردن کارگروه ها، استفاده از تجارب همکاران بازنشسته، تمرکز بر نظارت و ارزیابی، ساماندهی سرویس های مدارس، تجلیل از برترین های انجمن های مدارس در زمینه های مختلف در جشنواره برترین های انجمن اولیاء و مربیان در مهرماه مصادف با هفته پیوند تنها بخشی از فعالیت های انجام شده از سوی اداره انجمن اولیا و مربیان استان هستند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که همراهی، همدلی و همفکری شورا اهمیت بسزایی دارد، اعضای شورا باید برای کاهش آسیب ها و ایجاد فرصت های موثر در عرصه آموزش و پرورش در حوزه های مختلف با همفکری و همدلی یکدیگر فعالیت کنند.

رئیس اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: هم اکنون فرصت های خوب و امتیازات بالایی در اختیار این نهاد است چرا که انجمن اولیا و مربیان استان با تمامی اقشار مردم در ارتباط است.

سلطانی ادامه داد: خوشبختانه این نهاد همچنین ارتباط مستقیم با اولیا، دانش آموزان و دبیران دارد و با بسیاری از دستگاه های اجرایی نیز ارتباط دارد.

وی با اشاره به اینکه این نهاد باید در چارچوب حرکت کند، افزود: در صورت شناخت اولویت ها، واقع نگری، پرهیز از بخشی نگری، مسئولیت پذیری و انضباط می توانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم.

سلطانی عنوان کرد: اصلی ترین وظیفه انجمن اولیا و مربیان، آموزش خانواده است که اگر به درستی اجرا شود به حداکثر اهداف خود دست پیدا می کنیم اما در این حوزه نیز با مشکلات ضعف برخی از مدرسان، عدم توجه مدیران به بحث آموزش خانواده، ورود سایر دستگاه ها نیز مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: در بحث سرویس مدارس ما به دنبال کاهش آسیب ها هستیم و به همین منظور تلاش کرده ایم عملکرد خوبی را در پرونده فعالیت های خود به ثبت برسانیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :