25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۰:۳۳:۱۴
کد مطلب:  nfxHyJCL
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
شورای انجمن اولیا و مربیان باید از توانمندی اولیا در بحث تعلیم و تربیت استفاده کنند

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: شورای انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش استان اصفهان می تواند بسترسازی و برنامه ریزی کلانی داشته باشد تا از توانمندی اولیاء در بحث تعلیم و تربیت استفاده کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد حسن قائدیها در جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد:

وی افزود: یکی از برنامه هایی که می تواند از توانمندی اولیاء در مباحث تعلیم و تربیت استفاده شود؛ تشکیل شورای مرکزی انجمن اولیاء و مربیان است که طبق دستورالعمل ارسال شده به استان ها، مقرر شد اعضای شورا به دور یکدیگر جمع شوند و اقدام به بررسی و ظایف مربوطه کنند.

محمد حسن قائدیها با اشاره به ترکیب اعضای جدید شورای انجمن اولیا و مربیان استان ادامه داد: مدیر کل آموزش و پرورش استان به عنوان رئیس شورا، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان به عنوان عضو اصلی و رسمی شورا، معاون پشتیبانی اداره کل به عنوان عضو رسمی شورا، 6 نفر از اولیا به صورت قانونی و 3 نفر از مدیران به عنوان عضو شورا، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان به عنوان دبیر شورا تعریف شده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: در طول 41 ماه گذشته تلاش کردیم از توانمندی های لازم برای مباحث تعلیم و تربیت استفاده کنیم به طوری که امروز در آموزش و پرورش استان اصفهان نزدیک به 40 تفاهم نامه میان اداره کل آموزش و پرورش با سایر دستگاه ها انعقاد شده است و خوشحال هستیم که بسیاری از دستگاه ها در کنار
آموزش و پرورش فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش استان توسط 8 دستگاه بیرونی مورد تجلیل قرار گرفت و امروز شعار آموزش و پرورش استان این است که درب آموزش و پرورش به روی مردم، صاحبنظران و اهالی فکر و اندیشه باز است.

محمد حسن قائدیها به اهمیت وجودی نیروی انسانی در تمام کشورها اشاره کرد و گفت: تحقیقات نشان داده است کشوری توسعه یافته است که از منابع انسانی بالا و مطلوبی برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه یکی از ارکان مهم آموزش و پرورش، اولیای دانش آموزان هستند، افزود: این شورا می تواند بسترسازی و برنامه ریزی کلانی داشته باشد تا از توانمندی اولیاء در بحث تعلیم و تربیت استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه تربیت، تنها وظیفه آموزش و پرورش نیست افزود: تربیت، تحت تاثیر بسیاری از عوامل قرار دارد و آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه که وظیفه اصلی را در این زمینه بر عهده دارد می تواند تاثیرگذار باشد.

به اشتراک بگذارید :