25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۰۷:۲۸:۳۶
کد مطلب:  cmGUAbVI
معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش :
تمام سعي مسئولين بر اين باشد كه نقطه اميد را در دانش آموزان تقويت كنند

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش گفت: تمام سعي مسئولين براين باشد كه نقطه اميد را در دانش آموزان تقويت كنند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش،  مهدي فيض درآيين نمادين افتتاحيه فعاليت هاي تابستاني اوقات فراغت سال 96 كه در كانون فرهنگي – تربيتي ميثم منطقه 17 تهران برگزار شد، اظهار كرد: همواره با كمترين راندمان، بيشترين و بهترين نتيجه را جامعه از آموزش و پرورش توقع دارد.

 

وي افزود: در گوشه و كنار جامعه، هر اتفاقي كه مي افتد، آموزش و پرورش متهم به كم كاري مي شود و اين در حالي است كه در تخصيص بودجه ها، آموزش وپرورش در اولويت قرار ندارد.

 

فيض تصريح كرد: بيش از 98 درصد از بودجه آموزش و پرورش در بخش نيروي انساني هزينه مي شود و تنها كمتر از 2 درصد بودجه مذكور صرف امور فرهنگي و پرورشي مي شود كه اين ميزان بسيار ناچيز و جوابگوي فعاليت هاي فرهنگي نيست .

 

معاون پرورشي و فرهنگي وزير آموزش و پرورش با اشاره به احاديثي از حضرت امام صادق (ع)، خاطرنشان كرد: همان طور كه آن امام همام اميد را يكي از جنود عقل مي داند، بايد تلاش كنيم اميد را در دانش آموزان همواره زنده نگه داريم.

 

وي افزود: يك دانش آموز ممكن است در يك يا چند رشته استعداد لازمه را نداشته باشد، اما در يك رشته بسيار علاقه مند و مستعد باشد، بنابراين مربيان بايد نقطه اميد دانش آموز را كشف و آن را تقويت كنند.

به اشتراک بگذارید :