24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۳:۲۷:۰۳
کد مطلب:  vUP1zAnv
افتتاحیه کلاسهای اوقات فراغت در درگز

مراسم افتتاحیه اوقات فراغت دانش آموزان در کانون کوثر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش  خراسان رضوی به نقل ازشهرستان درگز همزمان با پایان تعطیلات و شروع تابستان کلاس های اوقات فراغت دانش آموزان با حضور اولیاء، همکاران و مسئولین در کانون دخترانه کوثر در روز شنبه مورخه 96/4/10 افتتاح و فعالیت خود را آغاز کردند.

     اسمعیل زاده معاون پرورشی و تربیت بدنی در سخنانی با اشاره به کلاس های اوقات فراغت گفت: تابستان بهترین فرصت برای کشف استعدادهای فرزندانمان در زمینه های مختلف است و اولیاء می توانند با برنامه ریزی درست و مدور، استعداد و توانایی فرزندانشان را با ثبت نام در کلاس های مختلف شناسایی کنند تا بتوانند در آینده با هدایت درست فرزندانشان در ادامه تحصیل و انتخاب شغل، هم در آینده کودکشان و هم در آینده کشورمان تاثیری مثبت و مفید ایجاد کنند.

     وی بیان داشت: امروزه معنای سواد بسیارگسترده شده است و اینکه فردی فقط توانایی خواندن و نوشتن را داشته باشد با سواد نیست. بلکه باید مهارت های گوناگونی از جمله آشنایی و کار با سیستم های کامپیوتری و فضای مجازی، تسلط بر زبان های مختلف، قدرت ایجاد ارتباط جمعی و هنر و فنون مختلف را داشته باشد تا فردی باسواد خوانده شود. از این رو کلاس های تابستانی بهترین فرصت برای پرورش دانش آموزان است که با همت و پیگیری اولیاء و برنامه ریزی هایی که در اداره آموزش و پرورش و در کانون های فرهنگی و تربیتی انجام شده است، می توان به این مهم دست یافت.

     اسمعیل زاده از اولیاء خواست تا از کلاس های هنری و ورزشی غافل نشوند و حتما در این تابستان، فرزندان خود را حداقل در یک کلاس هنری و ورزشی ثبت نام کنند. چرا که هنر و ورزش باعث تخلیه فکری و ذهنی و بدنی دانش آموز شده و باعث بالا رفتن قدرت ذهن، تمرکز و خلاقیت شده که کمک می کند دانش آموز با دقت و کیفیت بیشتر و بهتری به دروس خود در سال تحصیلی جدید بپردازد.

     وی تاکید کرد: بهتر است این کلاس ها در طول سال تحصیلی نیز برای دانش آموزان علاقمند و توانمند ادامه داشته باشد تا دانش آموزان بتواند با مدیریت زمان و انرژی خود، بیشترین پیشرفت تحصیلی و ذهنی را داشته باشد.

انتشاردهنده:غفاریان

به اشتراک بگذارید :