20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۱:۲۰:۱۹
کد مطلب:  ZEr4DSRg
باحضور مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش
چهلمین مرکز مشاوره خانواده استان خراسان رضوی افتتاح شد

مديركل انجمن اوليا و مربيان وزارت آموزش وپرورش در حاشیه مراسم افتتاح چهلمین مرکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در مشهد اظهار داشت : یکی از ارکان اصلی مدارس اولیاء دانش آموزان هستند که اگر موردغفلت قرار گیرند فرآیند تعلیم و تربیت به خوبی پیش نخواهد رفت و بر همین اساس باید به همه ارکان مدرسه به ویژه اولیاء توجه ویژه ای داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، نورعلی عباسپور بااشاره به تغییر ساختار انجمن اولیا و مربیان در کشور گفت : از سال 94 ساختار جدیدی با مصوبه شورای عالی اداری در حال پیگیری ست  که در آن انجمن اولیا و مربیان به عنوان یک تشکل غیردولتی پیش بینی شده است.

وی گفت : یکی از ارکان اصلی مدارس اولیاء دانش آموزان هستند که اگر موردغفلت قرار گیرند فرآیند تعلیم و تربیت به خوبی پیش نخواهد رفت و بر همین اساس باید به همه ارکان مدرسه به ویژه اولیاء توجه ویژه ای داشته باشیم و بر همین اساس نیز باید شرایطی ایجاد شود تا مدیران و معلمان مدارس و اولیاء به درک مشترکی از فرآیندها و نیازهای تعلیم و تربیت برسند تا در نهایت شاهد رشد مدارس در همه ابعاد باشیم.

عباسپور تعلیم و تربیت را فرآیند پیچیده ای دانست که هم اولیاء و هم مدیران و معلمان در مدارس در این زمینه باید مهارت آموزی مداوم داشته باشند تا به یک فهم مشترک از برنامه های مهم برسند.

وی تاکید کرد : یکی از اصلی ترین فعالیت های انجمن اولیا و مربیان همسوکردن و هم افزایی و تکمیل کار خانواده و مدرسه دانست و اظهار داشت : کیفیت بخشی به ارتباط مدرسه و خانواده برای ارتقاء سطح فعالیت های نظام تعلیم و تربیت در تمامی سطوح از مهمترین کارکردهای انجمن های اولیا و مربیان است .

عباسپور به فعالیت بیش از هفت هزار مدرس خانواده در مدارس کشور اشاره کرد و گفت : امسال هم 1200 مدرس خانواده برای فعالیت در مدارس جذب می شوند تا با همکاری 280 مرکز مشاوره ای آموزش و پرورش در سطح کشور که بیشترین آن ها در خراسان رضوی بوده و مراکز مورداعتماد مردم هستند شاهد رشد و ارتقا فعالیت های این بخش باشیم .

گفتنی ست در حاشیه مراسم امروز چهلمین مرکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش استان خراسان رضوی افتتاح شد تا این استان بالاترین تعداد مراکز از این دست را در کشور در اختیار داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :