3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۰:۳۸:۱۱
کد مطلب:  yxSH88UG
کوهسرخ میزبان رؤسای آموزش و پرورش قطب شهید مدرس

نشست تخصصی رؤسای آموزش و پرورش قطب شهید مدرس در اردوگاه دانش آموزی امام رضا(ع) منطقه کوهسرخ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از روابط عمومی کوهسرخ، با حضور دکتر بنیادی نماینده مردم دیار ترشیز نشست تخصصی رؤسای آموزش و پرورش قطب شهید مدرس در اردوگاه دانش آموزی امام رضا(ع) منطقه کوهسرخ برگزار شد.
دکتر بنیادی در این نشست ضمن پاسخگویی به برخی درخواست ها و پیشنهادات ارائه شده توضیحاتی در خصوص پیگیری های انجام شده در حوزه آموزش و پرورش ارائه کرد.
وی گفت: ممکن است در بسیاری از موارد گمان کنیم که مسئولین بالادستی از مشکلات مطلع هستند اما همیشه اینطور نیست و این مسئله ضرورت انعکاس مکتوب مشکلات را دو چندان می کند.
نماینده مردم دیار ترشیز در ادامه از رؤسای آموزش و پرورش خواست تا مشکلات حوزه کاری خود را مثل همیشه به نمایندگان مجلس انتقال دهند تا نسبت به رفع آن ها پیگیری های لازم صورت پذیرد.
این مقام مسئول در پایان سخنان خود اظهار داشت: با وجود مشکلات فراوان در حوزه آموزش و پرورش خدا را شاکریم که به همت مدیران توانمند استان خراسان رضوی این استان توانسته است جایگاه مطلوب و بالایی را در کشور کسب کند.
طاهریان رئیس آموزش و پرورش کوهسرخ نیز در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات این اداره ارائه و به توسعه همه جانبه اردوگاه دانش آموزی و افزایش چشم گیر میانگین نمرات و درصد قبولی دانش آموزان کوهسرخی در امتحانات اشاره کرد.
مقایسه نکات مثبت و منفی مناطق محروم و برخوردار و ارائه راهکار جهت تعدیل سازی این موارد از دیگر سخنان طاهریان بود.
وی در ادامه به وضعیت نیروی انسانی و تجهیزات مدارس در منطقه کوهسرخ اشاره کرد و گفت: بسیاری از مشکلات را با حمایت خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار پشت سر گذاشتیم و در تلاشیم تا بتوانیم ظرفیت کسب درآمد های اختصاصی این اداره را به صورت قابل توجهی افزایش دهیم.
ایرج سعادتمند رئیس آموزش و پرورش کاشمر که دیگر سخنران این نشست بود به نمایندگی از مدیران قطب شهید مدرس به بیان نکاتی در خصوص وضعیت نیروی انسانی در ادارات و نحوه ی جابجایی و انتقالی فرهنگیان پرداخت.
وی مازاد و کمبود نیروی انسانی در برخی رشته ها و مقاطع را از چالش های بزرگ آموزش و پرورش دانست و برای رفع این موضوع هماهنگی و تعامل ادارات را خواستار شد.
غلامحسین غفوری رئیس آموزش و پرورش بردسکن نیز ضمن بیان میزان درآمد های جذب شده در آموزش و پرورش بردسکن از برخی پروژه های نیمه تمام این اداره خبر داد و گفت: در تلاش و امیدواریم تا بتوانیم در آینده ای نزدیک این پروژه ها را نیز مانند سایر پروژه ها به سرانجام برسانیم.
در ادامه جلسه حسن صداقتی رئیس آموزش و پرورش خلیل آباد اظهار داشت: با توجه به نیاز شدید جامعه به مسئله اشتغال جوانان بد نیست در برخی قوانین همچون استمرار خدمت نیروهای بازنشسته تجدید نظر شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاداتی در خصوص رفع برخی مشکلات حوزه آموزش و پرورش ارائه داد.
عزیزی رئیس آموزش و پرورش بجستان، مهدوی رئیس آموزش و پرورش گناباد و جعفری رئیس آموزش و پرورش مه ولات که از دیگر حاضران در جلسه بودند هریک شرحی از وضعیت نیروی انسانی منطقه خود ارائه و در خصوص چالش های موجود پیشنهاداتی ارائه کردند.

انتشاردهنده:غفاریان

به اشتراک بگذارید :