3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۰:۳۵:۲۴
کد مطلب:  4n6Ow5cZ
مشارکت 70 هزار نفری دانش آموزان خراسان رضوی در طرح هجرت بسیج سازندگی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: 70 هزار دانش آموز این استان در طرح هجرت بسیج سازندگی در ایام تابستان امسال مشارکت دارند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی  به نقل از خبرگزاری ایرنا دکترعلی منصوریان افزود: 'طرح هجرت بسیج سازندگی' در قالب برنامه اردوهای سازندگی با همکاری بسیج و تشکلهای دانش آموزی همانند گذشته اجرا می شود و در این چارچوب دانش آموزان با حضور در مناطق محروم به بازساری و ارائه خدمات نوسازی در مدارس و منازل مناطق محروم می پردازند و علاوه بر گذران اوقات تابستان به بهترین نحو می توانند به مردم مناطق محروم و مستضعف کمک کنند.
وی ادامه داد: در اجرای این طرح مصالح بازساری مدارس مناطق حاشیه و محروم از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تامین می شود و استادکاران نیز از دبیران هنرستانهای فنی و حرفه ای هستند.
معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: هر سال اجرای این طرح با استقبال خوب دانش آموزان نوجوان و جوان در سطح استان اجرا می شود.
خراسان رضوی دارای هفت هزار و 500 آموزشگاه است. طبق آخرین اعلام حدود 40 درصد این مدارس نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند.

انتشاردهنده:غفاریان

به اشتراک بگذارید :