1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ ۰۹:۰۳:۳۰
کد مطلب:  Thesg7fF
جلسه آزمون مدارس نمونه دولتی نیشابور برگزار شد

جلسه هماهنگی و توجیهی ویژه مسوولین وناظران حوزه های آزمون مدارس نمونه دولتی نیشابور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورشخراسان رضوی به نقل از روابط عمومی نیشابور، معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش نیشابوردر این جلسه با تبریک عید سعید فطرو تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران جهت برگزاری مطلوب امتحانات پایان سال که با سختی فراوان در ماه مبارک رمضان انجام شد، گفت: آمار اولیه نتایج امتحانات نهایی خردادماه سال جاری پیشرفت دانش آموزان را نشان می دهد.

سید جواد قوامی نژاد با اشاره به اهمیت برگزاری مطلوب آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی افزود: شهرستان نیشابور در این آزمون دارای شش حوزه می باشد و در واقع هر یک از آزمون ها دارای ویژگی های خاص خود می باشد و ما نیزبایدبرای برگزاری  هر آزمون و درهرشرایطی آمادگی کامل داشته باشیم.

وی ادامه داد: آزمون نمونه دولتی تنها مجرایی است که بعضی از دانش آموزان از امتیازات و امکانات آن استفاده می کنند و عده ای نیز به واسطه همین آزمون از آن محروم می شوندکه نشان از نیاز به توجه بسیار زیاد نسبت به این آزمون می باشد.

قوامی نژاد خاطر نشان کرد: آزمون نمونه دولتی باید به گونه ای برگزار شودکه دانش آموزی که بیشترین تلاش را داشته است به موفقیت برسد و طوری باشد که همه افراد پس از آزمون اقرار کنند که آزمون به بهترین شکل ممکن برگزار شده است.

مدیر آموزش و پرورش نیشابورگفت: عدالت، آرامش و نظم مواردی است که نیاز است در جلسه امتحان فراهم شود و به هیچ عنوان نباید تبعیض بین افراد وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: در این راستا مدارس نمونه ی فرهنگ مخصوص دانش آموزان انسانی راه اندازی شده است که در حال حاضریکی از نیازهای اصلی جامعه محسوب می شود و تا قبل از این، هیچ گونه مدارس خاص برای این گروه وجود نداشت، در حالی که در سطح جهانی بسیاری از کشور ها توجه خاصی به رشته انسانی دارند و در پی آن سرمایه گذاری می کنند و بسیاری ازافراد ثروتمند دنیا در رشته های انسانی از جمله اقتصاد تحصیل کرده و نیاز است ما نیزافراد نخبه را به این رشته هدایت کنیم.

در حال حاضر رشته انسانی شرایط مناسبی در شهرستان نیشابور ندارد که نیاز است در این زمینه تلاش بیشتری انجام شود و زمینه گرایش و هدایت دانش آموزان به این سمت فراهم شود که یکی از راه های حل این موضوع، هدایت تحصیلی صحیح دانش آموزان به به سوی رشته های مناسب می باشد.

انتشاردهنده:علی غفاریان

به اشتراک بگذارید :