12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۱۱:۱۳:۰۲
کد مطلب:  uTk5vvWv
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش زنجان مطرح کرد:
تلاش برای جذب 50 درصدی دانش‌آموزان زنجانی در هنرستان‌ها

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آموزش و پرورش در تلاش برای جذب 50 درصدی دانش‌آموزان در هنرستان‌ها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود شهبازی امروز در گفت‌‌و‌گویی اظهار کرد: شناسایی رغبت و استعداد دانش‌آموزان برای انتخاب رشته براساس توانایی‌های خود یکی از مهم‌ترین اهداف آموزش و پرورش در مقطع متوسطه است.

وی با اشاره به اینکه هدف‌‌گذاری آموزش و پرورش بر تحصیل متوازن دانش‌آموزان در رشته‌های تحصیلی است، عنوان کرد: براساس این اولویت باید 50 درصد  دانش‌آموزان در رشته‌های فنی تحصیل کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه هم‌‌اکنون 34.52 درصد دانش‌آموزان استان زنجان در رشته‌های فنی مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: 68 درصد دانش‌آموزان استان زنجان همچنان رشته‌های نظری را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند.

شهبازی با اشاره به اینکه تلاش داریم، آمار دانش‌آموزان در هنرستان‌ها را به 50 درصد برسانیم، اضافه کرد: باید بتوان ظرفیت این مدارس و رشته‌های ارائه شده در هنرستان‌ها به دانش‌آموزان و اولیای آنان معرفی کرد.

وی خاطر نشان کرد: وضعیت هنرستان‌های استان زنجان مطلوب بوده و از نظر تجهیز از کیفیت لازم برخوردار است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به مقام‌آوری دانش‌آموزان استان زنجان در مسابقات علمی – عملی عنوان کرد: کسب رتبه توسط دانش‌آموزان زنجانی در این مسابقات رشد 100 درصدی یافته است.

شهبازی با اشاره به اینکه در سال‌جاری هفت دانش‌آموز استان زنجان در مسابقات علمی – عملی  شرکت داشتند، افزود: این در حالی است که این آمار در سال  گذشته سه نفر بوده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال‌جاری دانش‌آموزان استان زنجان در مسابقات علمی – عملی دو رتبه دومی، چهار مقام پنجمی و یک مقام ششمی کسب شده است.

به اشتراک بگذارید :