12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۱۱:۱۰:۱۹
کد مطلب:  kon1Zdrd
در سال تحصیلی گذشته:
طرح حیاط پویا در 571 مدرسه استان زنجان اجرایی شده است

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال تحصیلی گذشته طرح حیاط پویا در 571 مدرسه استان زنجان اجرایی شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌و‌گویی  اظهار کرد: طرح حیاط پویا با هدف شاداب‌سازی حیاط و فضای مدرسه، با هدف ساماندهی فعالیت‌های دانش‌آموزان و بهره‌مندی آن‌ها از فواید و اثرات ورزش و بازی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه براساس طرح حیاط پویا نقش‌هایی بر دیوار و حیاط مدارس نقاشی و طراحی می‌شود، اضافه کرد: این اقدام در راستای فعالیت‌های خود جوش دانش‌آموزان در حداقل زمان است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در مجموع طرح حیاط پویا در سال تحصیلی گذشته در 571 مدرسه استان زنجان اجرایی شده است، افزود: 82 هزار و 938 دانش‌آموز شرکت‌کننده در این طرح حضور یافتند.

تاراسی از اجرای طرح پویا در 335 مدرسه مقطع ابتدایی زنجان یاد کرد و افزود: از این تعداد 158 مدرسه دوره ابتدایی دخترانه و 177 مدرسه دوره ابتدایی پسرانه بوده است.

وی خاطر نشان کرد: 51 هزار و 982 دانش‌آموز مقطع ابتدایی از اجرای طرح حیاط پویا بهره‌مند شدند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در مجموع 140 مدرسه دوره اول متوسطه استان زنجان طرح حیاط پویا را در مدارس خود اجرایی کرده است، عنوان کرد: از این تعداد 72 مدرسه دخترانه و 68 مدرسه پسرانه بوده است.

تاراسی با اشاره به اینکه در مجموع طی سال گذشته 18 هزار و 650 دانش‌آموز دوره اول متوسطه در طرح حیاط پویا شرکت داشتند، گفت: از این تعداد 9 هزار و 976 دانش‌آموز دختر و مابقی پسر هستند.

وی با بیان اینکه در مجموع 96 مدرسه دوره دوم متوسطه استان زنجان طرح حیاط پویا را اجرایی کرده است که از این تعداد 51 مدرسه دخترانه و 45 مدرسه پسرانه بوده است، اضافه کرد: 12 هزار و 306 دانش‌آموز دوره دوم متوسطه استان در این طرح شرکت یافتند.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه کانون‌های ورزشی برون مدرسه‌ای اجازه افزایش رشته‌های ورزشی و شرکت‌کنندگان در مسابقات را می‌دهد، تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت کانون‌های ورزشی برون مدرسه‌ای برخی رشته‌های که در مدارس ارائه نمی‌شود، در این مراکز قابل ارائه است.

تاراسی با اشاره به اینکه شناسایی و پرورش دانش‌آموزان مستعد در رشته‌های مختلف ورزشی آموزشگاهی و تسهیل مسیر ترقی دانش‌آموزان مستعد ورزشی از مجاری کانون‌های ورزشی است، خاطر نشان کرد: شناسایی، ارجاع، پرورش و ارتقای توانایی‌های ورزشی چهار محور اصلی فعالیت این کانون‌ها است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان زنجان برای انجام فعالیت‌های ورزشی با محدودیت امکانات به ویژه محدودیت سالن مواجه است، گفت: همکاری سایر دستگاه‌ها در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش موثر است.

به اشتراک بگذارید :