19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۱۰:۵۳:۵۸
کد مطلب:  eChy9mc9
معاون پشتیبانی آموزش وپرورش استان زنجان:
توزیع استانی کتب درسی از یکم شهریور‌ماه آغاز می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: توزیع استانی کتب درسی از یک شهریور‌ماه آغاز شده و تا 20 شهریور‌ماه سال‌جاری ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،یعقوب‌علی عبادی در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: طبق روال سال‌های گذشته بخش کتاب‌های درسی از طریق ثبت سایت انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای خرید کتب از طریق آدرس https://www.irtextbook.com/ امکان‌پذیر است، افزود: این خرید جدول زمانبندی ویژه دارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه ثبت گروهی و انفرادی کتب از پایه دوم تا پایه ششم از 15 خرداد‌ماه 1396 انجام شده است، اضافه کرد: ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از 15 تیر‌ماه 1396 آغاز و تا 17 شهریور‌ماه 1396 ادامه دارد.

عبادی با بیان اینکه پس از پایان فرآیند ثبت‌نام امکان اصلاح وجود دارد، ادامه داد: برای ثبت‌نام انفرادی و گروهی در مقطع پیش‌دانشگاهی، رشته‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و کاردانش  و مدارس استعدادهای درخشان از 19 فروردین‌ماه تا 15 خرداد‌ماه انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: توزیع استانی کتب درسی از یک شهریور‌ماه آغاز شده و تا 20 شهریور‌ماه ادامه پیدا می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به توزیع کتب در مدارس و منطقه عنوان کرد: از 20 تا 31 شهریور کتب به مدارس تحویل داده می‌شود و از روز نخست مدرسه نیز کتب توسط مدارس به دانش‌آموزان داده خواهد شد.

عبادی افزود: کتب دوره اول و دوم متوسطه از طریق کتاب‌فروشی‌های داخل شهر ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خرید کتاب از دو طریق انفرادی و گروهی امکان‌پذیر است، اظهار کرد: سفارش فردی توسط خود دانش‌آموزان و خرید گروهی از طریق مدارس انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه از 14 تیر‌‌ماه امکان اصلاح سفارش وجود دارد، عنوان کرد: در این ایام امکان سفارش جدید و یا اصلاح سفارش قبلی میسر خواهد بود.

عبادی با بیان اینکه خارج از سفارش اینترنتی کتب درسی در اختیار دانش‌آموزان مقاطع یاد شده قرار نمی‌گیرد، عنوان کرد: در روستاها نیز مدیران مدارس به ثبت اینترنتی اطلاعات دانش‌آموزان خود ملزم شده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در صورت جا‌به‌جایی دانش‌آموزان نیز سفارش کتاب توسط سیستم سناد ثبت سفارش منتقل می‌شود، اضافه کرد: این انتقال هم از مدرسه به مدرسه دیگر و هم از استانی به استان دیگر امکان‌پذیر است.

به اشتراک بگذارید :