19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۱۰:۴۰:۱۲
کد مطلب:  Cm5Nh0wK
معاون پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان:
766 نمازخانه در مدارس استان زنجان فعال است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه 766 نمازخانه در مدارس استان زنجان فعال است، گفت: نرم استانی نمازخانه در استان کمتر از میزان کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،محمود عباسی  در گفت‌و‌گویی  اظهار کرد: ترویج آموزه‌های دینی و تحکیم ارزش‌ها یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای برنامه‌ها در مدارس است.

وی همچنین به اجرای طرح برگزاری نماز جماعت در مدارس استان زنجان اشاره کرد و گفت: در مجموع ۷۶۶ نمازخانه در مدارس استان زنجان فعال است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان همچنین از نیاز به تجهیز ۴۱۰ نمازخانه در سطح استان زنجان خبر داد و افزود: در این زمینه همکاری سایر دستگاه‌ها و خیرین می‌تواند موثر باشد.

عباسی تعداد ائمه جماعت نمازخانه‌های مدارس استان زنجان را ۶۷۸ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد ۲۹۷ نفر ائمه جمعه روحانی و ۱۱ نفر ائمه جماعات روحانی همکار فرهنگی هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۴۴۶ ائمه جماعت فرهنگی غیر روحانی نیز مسؤولیت برگزاری نماز جماعت در مدارس را بر عهده دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه نرم کشوری نمازخانه‌ها در سطح کشور ۵۰ سانتیمتر است، افزود: این در حالی است که نرم استانی کمتر از این میزان کشوری بوده و تقریبا به ۲۸ سانتیمتر است.

عباسی با اشاره به اجرا برنامه‌های جانبی در حاشیه برگزاری نماز جماعت در مدارس اضافه کرد: دانش‌آموزان نیز استقبال خوبی از این طرح‌ها و برنامه‌ها دارند.

به اشتراک بگذارید :
برگزیده ها