12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۷ ۱۰:۲۵:۴۷
کد مطلب:  pwptoLTV
معاون تربیت بدنی آموزش وپرورش استان:
یک هزار و ۱۶۴ مدرسه زنجان مجری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای بود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در سال تحصیلی گذشته یک هزار و ۱۶۴ مدرسه زنجان مجری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: استقبال مدارس برای اجرای طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در استان زنجان مطلوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته در مجموع یک هزار و ۱۶۴ مدرسه در استان زنجان میزبان اجرای طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای بوده است، افزود: در این مدارس ۶۱ هزار و ۷۲۷ دانش‌آموز استان زنجان در این طرح شرکت داشتند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تعداد مدارس ابتدایی دخترانه مجری طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را ۲۷۵ مدرسه اعلام کرد و ادامه داد: در سالی که گذشت ۱۶ هزار و ۳۸۸ دانش‌آموز دختر ابتدایی در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای استان زنجان شرکت داشتند.

تاراسی با اشاره به اجرای طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در ۱۳۸ مدرسه دخترانه دوره اول متوسطه عنوان کرد: 7 هزار و 860 دانش‌آموز دختر دوره اول متوسطه در این طرح شرکت داشتند.

وی از حضور 5 هزار و ۵۵۷ دانش‌آموز دختر دوره دوم متوسطه در طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای خبر داد و افزود: ۱۰۹ مدرسه دخترانه دوره دوم متوسطه در استان زنجان طرح المپیاد درون مدرسه‌ای را اجرا کردند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه به تعداد مدارس دوره ابتدایی پسرانه مجری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای اشاره کرد و گفت: ۱۷ هزار و ۷۳۹ دانش‌آموز ابتدایی پسر در ۳۵۳ مدرسه مجری طرح در این المپیاد حضور داشتند.

تاراسی از اجرای طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در ۱۶۸ مدرسه پسرانه دوره اول متوسطه خبر داد و افزود: 8 هزار و 468 دانش‌آموز در این طرح‌ها حضور داشتند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد دانش‌آموزان پسر دوره دوم متوسطه شرکت کننده در طرح المپیاد درون مدرسه‌ای ۵ هزار و ۷۱۵ نفر بوده که این تعداد در ۱۲۱ مدرسه مجری طرح با هم به رقابت پرداختند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به وجود محدودیت فضا در برخی از مدارس استان عنوان کرد: در صورت مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی و در اختیار گذاشتن فضاهای ورزشی موجود این المپیاد به شکل مطلوب‌تری برگزار خواهد شد.

تاراسی با اشاره به نقش رسانه‌ها در پوشش خبری اجرای المپیاد ورزشی به ویژه رسانه ملی عنوان کرد: صدا و سیما کمک شایانی در راستای شناسایی استعدادهای ورزشی و حضور پررنگ دانش‌آموزان در فعالیت‌های ورزشی خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ورزش دانش‌آموزی از مهم‌ترین محورهای سند تحول بنیادین است، گفت: ورزش بسترساز و زیرساز نشاط شادابی و پویایی در مدارس کشور است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه مدرسه که در ناحیه و شهرستان در یک رشته ورزشی مقام نخست را کسب کند به عنوان مدرسه قهرمان به مسابقات کشوری اعزام می‌شود، گفت: این مدارس با نام خود مدرسه در مسابقات شرکت می‌کنند و شناخته می‌شود.

تاراسی با اشاره به اینکه همه ساله مرحله کشوری مسابقات ورزشی مدرسه قهرمان برگزار می‌شود، افزود: استان زنجان در سال گذشته موفق به کسب مقام‌های متعدد در مسابقات ورزشی مدرسه قهرمان شده است.

وی با اشاره به کسب مقام سوم تیمی رشته بدمینتون مقطع ابتدایی پسران در تابستان سال ۹۵ عنوان کرد: تیم بدمینتون مقطع متوسطه اول پسرانه نیز در سال گذشته این مقام را در سطح کشور کسب کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان از کسب مقام سوم تیمی ماده ریله سوئیسی دو و میدانی متوسطه پسرانه طی سال گذشته خبر داد و افزود: مقام دوم تیمی این رشته نیز طی این سال به دانش‌آموزان متوسطه اول دختران استان زنجان رسیده است.

 تاراسی با اشاره به کسب کاپ اخلاق دو و میدانی متوسطه اول دختران در شهرکرد توسط دانش‌آموزان زنجانی تصریح کرد: تندیس اخلاق در رشته شنا مقطع متوسطه اول در اصفهان نیز از آن دانش‌آموزان زنجانی شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان افزود: دانش‌آموزان زنجانی در تابستان سال گذشته ۳۸ مدال رنگارنگ در مسابقات کشوری دختران و پسران را از آن خود کردند.

تاراسی با اشاره به اینکه سالن‌های موجود در آموزش و پرورش استان زنجان برای برگزاری مسابقات ورزشی دانش‌آموزی مناسب است، اظهار کرد: در بخش تمرین و آماده‌سازی تیم‌های اعزامی به مسابقات کشوری برای مثال در رشته‌های شنا و دو و میدانی مشکل فضا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 30 هزار و 861 دانش‌آموز دختر و پسر در مسابقات ورزشی سطح منطقه شرکت داشتند، از این تعداد 11 هزار و 849 دانش‌آموز دختر و 19 هزار و 12 نفر دانش‌آموز پسر بودند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان 2 هزار و 663 دانش‌آموز در مسابقات ورزشی شرکت داشتند، اظهار کرد: در سالی که گذشت 236 دانش‌آموز به مسابقات کشوری اعزام شدند.

تاراسی با بیان اینکه مسابقات ورزشی برای دانش‌آموزان دختر در 16 رشته برگزار می‌شود، افزود: دانش‌آموزان پسر نیز در 20 رشته با هم رقابت می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :