18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۰:۳۵:۱۶
کد مطلب:  kukmt5h9
فرماندار زنجان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان :
فرهنگیان نقش بزرگی در انتخابات داشتند

رسول بیات فرماندارشهرستان زنجان روز پنجشنبه 25 خردادماه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان زنجان اظهار کرد: در ماه اخیر انتخابات را پشت سر گذاشتیم که در این زمینه آموزش و پرورش حضور موثری داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از ناحیه یک،رسول بیات با اشاره به این که در بعد تامین نیروی انسانی و بخش اجرایی اگر حضور پررنگ آموزش و پرورش نبود سختی و مشکل در انجام امور پیش می‌آمد، افزود: هم چنین در بعد فعالیت اجتماعی و مشارکت حداکثری نیز نقش فرهنگیان پررنگ بود و در مجموع نقش بزرگی در اجرای انتخابات داشتند.

وی با اشاره به قرار گرفتن در شب‌های قدر و سالروز شهادت امام علی (ع) اظهار کرد: ما شیعیان پیرو امامی هستیم که معتقدیم یک انسان کامل بود و افراد نیز از زوایای مختلف شخصیت ایشان را ترسیم می‌کنند.

فرماندارشهرستان زنجان با اشاره به این که عناوین مختلفی به امام علی (ع) نسبت می‌دهند، خاطرنشان کرد: در این ایام همه افراد به ویژه کسانی که خاستگاه فرهنگی دارند، باید با مطالعه تاریخ اسلام و این بخش از وقایع و زندگی سیاسی امام به ویژه در پنج سال آخر عمر ایشان، ببینیم که امام علی (ع) با سه گروه ناکثین و مارقین و قاسطین چگونه برخورد کردند.

وی با اشاره به اینکه برخی از مبلغان تنها از یک منظر به امام توجه و نگاه می‌کنند، اما امام علی (ع) همواره همه ابعاد و زوایا را در نظر داشتند، افزود: آن حضرت در حکم‌ها و تصمیم‌گیری‌های خود، همه ابعاد را در نظر می‌گرفتند.

فرماندار شهرستان زنجان تاکید کرد: شب‌های قدر را باید قدر بدانیم و توجه داشته باشیم که ولادت در کعبه، و شهادت در مسجد و روزهای قدر نشان از بزرگی شخصیت این امام بزرگوار دارد و این تقارن معنادار است و حکمتی دارد.

بیات با اشاره به اینکه اوقات فراغت تنها مختص تابستان نیست بلکه در تمام طول سال باید برای غنی‌سازی اوقات فراغت کوشید، عنوان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که اوقات فراغت در تابستان بیشتر شده و به تبع آن از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است.

  فرماندار شهرستان زنجان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش توجه داشته باشد که اگر دستگاه‌ها در زمینه غنی‌سازی امکانات خواستند در ارائه آن دریغ نکنند و اتفاقا باز بودن درب مدارس در زمان اوقات فراغت و برای همه فعالیت‌ها مفید خواهد بود که خوشبختانه آموزش و پرورش همواره در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت و در اختیار گذاشتن امکانات پیش قدم بوده است.

بیات تصریح کرد: در مورد اعزام به اردوها، مسابقات و دوره‌ها نیز بدانیم که این دوره‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند، چرا که از طرفی فردی که اعزام می‌شود نماینده کل استان است و افتخارآفرینی می‌کند و از طرفی در این اعزام افراد احساس هویت و شخصیت پیدا می‌کنند و چه بسا که از درون همین مسابقات قهرمانان بسیاری پرورش می‌یابند.

به اشتراک بگذارید :