10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۰۹:۴۸:۵۳
کد مطلب:  VzRmN1b4
با حضور معاونین پژوهشی وآموزش متوسطه استان صورت گرفت:
بررسی مسائل،مشکلات و موانع ساماندهی دبیران درس آمادگی دفاعی

با حضور سیفی نیا و شهبازی،معاونین پژوهشی وآموزش متوسطه استان، مسائل،مشکلات و موانع ساماندهی دبیران درس آمادگی دفاعی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان،جلسه ی کمیته ی هماهنگی درس آمادگی دفاعی با حضورسیفی نیا و شهبازی معاونین پژوهشی وآموزش متوسطه استان وسایر اعضای کمیته در سالن آموزش متوسطه اداره کل  برگزار گردید

درابتدای این جلسه سیفی نیا معاون پژوهش ، برنامه ریزی  وآموزش نیروی انسانی و دبیر کمیته گزارشی از مصوبات کمیته درسال 1395ارائه نمود.

وی نقش  کمیته مذکور واجرایی شدن مصوبات آن را در ساماندهی و سازماندهی دبیران آمادگی دفاعی بسیار مطلوب عنوان نموده و گفت:باید سایر مسایل ومشکلات موجود نیز شناسایی و در صورت امکان با بهترین شکل رفع گردد تا دبیران درس آمادگی دفاعی به صورت مطلوب سازماندهی شوند.

در ادامه شهبازی معاون آموزش متوسطه استان نیز از عملکرد آموزش وپرورش استان رادرساماندهی درس آمادگی دفاعی در سال 1395مطلوب عنوان کرد وبرلزوم اندیشیدن تمهیدات دقیق تر در این زمینه تاکید نمود.

همچنین در ادامه این جلسه جلیل آقاجانلو رئیس اداره آموزش متوسطه استان در مورد نحوه ساماندهی وتغییرات و محدودیت ها ی درس آمادگی دفاعی و ساعات تخصیص یافته این درس درسال 1396توضیحاتی ارائه داد و افزود: با توجه به نبود دبیر متخصص،ساماندهی این درس  همانند 7 درس دیگر آموزش متوسطه به صورت غیر تخصصی تدریس می گردد.

وی ابراز داشت:در سال 1396این درس از پایه دوازدهم حذف شد و فقط در پایه دهم 3 ساعت به این درس اختصاص یافته است .

منبع:دفترمعاونت پژوهشی

به اشتراک بگذارید :