26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۰۹:۴۸:۳۴
کد مطلب:  2BPGvkJo
رئیس اداره آموزشهای فنی و حرفه ای و كاردانش آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد :
برگزاری جلسات توسعه متوازن رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش

جلسات توسعه متوازن رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش با حضور مسئولین فنی و حرفه ای و كاردانش و معاون آموزش متوسطه مناطق شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عموی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، منوچهر پرنو، رئیس اداره آموزشهای فنی و حرفه ای و كاردانش  آموزش و پرورش  شهرستان های استان تهران از برگزاری جلسات توسعه متوازن رشته های فنی و حرفه ای و كاردانش با هدف  ایجاد رشته ها با توجه به نیاز ها و استاندارد های جدید و جایگزینی رشته های اشباع شده و فاقد بازار كار مناسب خبر داد .

رئیس اداره آموزشهای فنی و حرفه ای و كاردانش  آموزش و پرورش  شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر اظهار داشت:  در خصوص توسعه متوازن رشته ها، میزان تراكم  و توزیع رشته ها در مناطق ، آمایش سرزمین و فرصت های شغلی هر رشته، جلسات برنامه ریزی برای توسعه متوازن و هماهنگی جهت  انعقاد تفاهم نامه  و ارتقاء مناطق به سطح مطلوب توسعه رشته ای برگزار گردید.

وی افزود : در این جلسات ضمن بحث و تبادل نظر با مناطق جهت پیشنهاد های سازنده و قابل اجرا در جهت توسعه متوازن، نكاتی در خصوص ایجاد و احیای رشته ها با توجه به استاندارد های جدید ، جایگزینی رشته های اشباع شده و بدون بازار كار و برنامه ریزی در جهت تراكم مناسب كلاسها و كارگاهها  به معاون آموزشی  و كارشناس مسئول فنی و حرفه ای و كاردانش  هر منطقه ارائه گردید.

           

گفتنی است ،جلسات توسعه متوازن رشته ها همه ساله  در راستای برنامه ریزی مناسب و كیفی جهت توزیع، ایجاد و جایگزینی  رشته ها  با توجه به نیاز منطقه، بازار كار و  استاندارد های جدید برگزار می گردد.

 

 

به اشتراک بگذارید :