17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۰۹:۱۱:۲۶
کد مطلب:  WruMFnCW
وزير آموزش و پرورش در آيين معارفه مدير كل آموزش وپرورش شهر تهران خبر داد:
پرداخت بالغ بر 11 هزار ميليارد تومان از مطالبات فرهنگيان طي 8 ماه اخير

وزير آموزش و پرورش در آيين توديع و معارفه مدير كل آموزش وپرورش شهر تهران از پرداخت بيش از 11 هزارميليارد تومان از مطالبات فرهنگيان در 8 ماه اخير خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز فخرالدين دانش آشتياني در مراسم تكريم  و معارفه مدير كل آموزش وپرورش شهر تهران كه با حضور رؤساي ادارات مناطق تهران در ساختمان اصلي آموزش وپرورش شهر تهران برگزارشد؛ با بيان اينكه در راستاي سياست تمركززدايي ، برخي از اختيارات ستاد به استانها تفويض  شده است، تأكيد كرد: اين تفويض اختيار از سطح مديران استان ها به مديران مناطق ادامه يابد و مديران مناطق هم اين مسئوليت ها را به مدارس واگذار كنند، زيرا مدارس، محور اصلي تعليم وتربيت مي باشند.

 

دانش آشتياني با بيان اين نكته كه هيچ اصراري برآماده سازي مدارس براي بازگشايي در سال تحصيلي جديد در قالب پروژه مهر نيست، ادامه داد: فعاليت هاي مربوط به بازگشايي مطلوب مدارس، طي بخشنامه اي به استان ها ومناطق تفويض شده است و مديران مدارس موظفند، اقدامات اجرايي در اين زمينه را به نحو احسن انجام دهند و مديران كل نيز ناظر اين فرآيند مي باشند، ضمن آن كه لازم است در سطح استان و مناطق، كميته اي به اين امر اختصاص داده شود.

 

وزير آموزش وپرورش در باره سند تحول بنيادين تصريح كرد: يك كارگروه  در سطح وزارتخانه مأموريت دارد با همكاري شوراي عالي آموزش وپرورش، اهداف و سياست هاي هر حوزه در راستاي عملياتي كردن سند را مشخص كند.

 

وي افزود: اعتبارات تخصيص يافته در چارچوب برنامه مبتني بر سند تعريف شده است .

 

دانش آشتياني با بيان اين نكته كه ستاد برنامه وبودجه در سطح وزارتخانه تشكيل شده است، گفت: كميته برنامه و بودجه نيز زيرنظر اين ستاد تعريف شده ووظيفه اينها ، مشخص نمودن برنامه حوزه هاي مختلف سازمان ها و معاونت هاي تابعه مي باشد.

 

وي با اشاره به اين مطلب كه رديف هاي بودجه متناسب با انتظارات سند تحول بنيادين تدوين شده است، يادآورشد: لازم است، ستادي در استان ها در چارچوب اين برنامه ها ومتناسب با اهداف وسياست ها ، تدوين شود و اين جريان به منطقه و مدرسه نيز تسري يابد.

 

وزير آموزش وپرورش با اعلام اينكه از زمان تصدي وزارت وي، بالغ بر 11 هزار ميليارد تومان از مطالبات فرهنگيان پرداخت شده و مبلغي در حدود 500 هزارميليارد باقي مانده است، خاطرنشان كرد: براساس تفاهمي كه با سازمان مديريت به عمل آمده و به استان ها نيز ابلاغ شده است، استان ها بايد در هزينه‌كردها، صرفه جويي كنند و  بهينه مصرف كردن را در دستوركار خود قرار دهند و هر مبلغي كه از محل صرفه جويي عايد شود، در خود استان هزينه خواهد شد.

 

دكتر آشتياني از پرداخت بدهي شركت هاي بيمه كه طرف قرارداد بيمه تكميلي كاركنان هستند، خبر داد وگفت: براساس تفاهم نامه منعقده با 3 شركت دانا، معلم و ايران ، استان ها مي توانند با يكي از اين  3 شركت، قرارداد منعقد كنند.

 

وزيرآموزش وپرورش با اشاره به موضوع  درآمدزايي در آموزش وپرورش  تأكيد كرد: در بودجه 96  مجوز تبديل به احسن شدن املاك و مستغلات و حتي حقّ تغييركاربري داده شده است كه اين  امر مي تواند براي استان ها، درآمدزايي داشته باشد .

 

دكتر دانش آشتياني با اشاره به اعطاي مجوز تأسيس مدارس غيردولتي به مناطق اظهار اميدواري كرد، از اين طريق گام مؤثري در حذف بوروكراسي اداري برداشته شود.

 

عضوكابينه تدبير واميد با تأكيد بر توسعه بخش فني و حرفه اي و كاردانش و انتظار رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهور مبني بر توسعه اين بخش كه كمك شاياني به امر اشتغال و توليد خواهد كرد، تصريح كرد: براساس برنامه ششم توسعه، 50 درصد ظرفيت آموزشي بايد به سمت فني وحرفه اي و كاردانش سوق داده شود كه اين امر بسترساز اشتغال و توليد در كشور خواهد بود .

 

گفتني است؛ در پايان اين مراسم احكام جديد عليرضا كمرئي به عنوان سرپرست اداره كل ارزيابي عملكرد و پاسخ گويي به شكايات  وزارت آموزش وپرورش و عباسعلي باقري به عنوان سرپرست اداره كل آموزش وپرورش شهر تهران توسط دكتر دانش آشتياني به آنان اعطا شد.

به اشتراک بگذارید :