27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۴:۰۱:۵۹
کد مطلب:  dUDh4QnK
در اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اتفاق افتاد :
برگزاری جلسه توجیهی درخصوص هدایت تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان پایه نهم

جلسه توجیهی درخصوص هدایت تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان پایه نهم با حضور معاونین آموزش متوسطه و پرورشی و فرهنگی و روسای ادارات آموزش دوره اول ، دوره دوم متوسطه نظری و فنی و حرفه ای و کاردانش و مشاوره اداره کل و همچنین روسای ادارت آموزش و پرورش نواحی شش گانه و معاونین آموزش متوسطه و پرورشی و فرهنگی ، کارشناس مسئولان آموزش دوره اول متوسطه ، دوره دوم‌ متوسطه نظری و فنی و حرفه ای و کاردانش و مشاوره نواحی شش گانه برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، در این جلسه احمدی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به موضوع هدایت تحصیلی دانش آموزان و شیوه نامه ارسالی از وزارت متبوع در این خصوص و همچنین صحبتهای مقام عالی وزارت ، از حاضرین در جلسه درخواست کرد که به سمتی حرکت کرده و بگونه ای برنامه ریزی نمایند که انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان هم آگاهانه باشد و هم آزادانه.

در ادامه مهندس محمدی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان ، با اشاره به فلسفه تشکیل جلسه و با عنایت به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد : نگاه به هدایت تحصیلی باید اثربخش بوده و با رویکردی آگاهانه و آزادانه باشد.

وی همچنین درخصوص چالش های موجود در موضوع هدایت تحصیلی عنوان کرد : هدایت تحصیلی باید فرآیندی باشد اما عملکرد اجرایی ما در این خصوص بصورت نقطه ای است.

مهندس محمدی اضافه کرد : دروس هدفی که در دوره اول متوسطه نقش تعیین کننده در فرم های هدایت تحصبلی دارند ، خیلی تخصصی نبوده و بقدری عمومی هستند که قدرت تمیز دهندگی جهت هدایت صحیح تحصیلی دانش آموزان برای شاخه ها و رشته های تحصیلی مختلف را ندارند.

وی در ادامه گفت : اعتبار نمرات و نیز معدل دانش آموزان در دوره اول متوسطه واقعی نیست و شرایط آموزشی و اجرایی حاکم بر مدارس ما متفاوت است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان در ادامه پیرامون نمون برگهای شماره ۶ و ۷ شیوه نامه هدایت تحصیلی که براساس آن دانش آموزان پایه نهم هدایت و ثبت نام میشوند توضیحات مبسوطی ارائه نمود و سپس پیرامون این موضوع بحث و تبادل نظر گردید.

به اشتراک بگذارید :