25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۳:۴۰:۳۶
کد مطلب:  Qx96W8Vh
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
میانگین هدایت دانش آموزان در اصفهان به رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، 6 درصد بیشتر از میانگین کشوری است

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: آمارها نشان می هد که میانگین هدایت دانش آموزان در اصفهان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، 6 درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد حسن قائدیها در نشست مطبوعاتی مسئولان آموزش و پرورش استان اصفهان با اصحاب رسانه اظهار کرد: سال گذشته علاوه بر اینکه اولین سال استقرار پایه دهم بود، طرح هدایت تحصیلی نیز انجام گرفت و اگر چه مشکلاتی در اجرای این طرح وجود داشت اما باز تلاش کردیم تا با کمترین آسیب و مشکل طرح هدایت تحصیلی را اجرا کردیم.

وی با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی مشروط به زیرساخت های مختلف است، افزود: اولین نگاه ما باید به استعداد در ورود به رشته تحصیلی و رغبت دانش آموزان باشد.

محمد حسن قائدیها گفت: آمارها نشان می دهد که اصفهان جزو استان هایی است که در جذب دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش از میانگین بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: از دیگر ملاک های هدایت تحصیلی که باید مدنظر قرار گرفته شود، شرایط ورود و ادامه تحصیلی دانش آموزان است که باید مورد توجه قرار گرفته شود.

قائدیها ادامه داد: بازار کار و وضعیت اشتغال نیز از شاخص های دیگر هدایت تحصیلی است که اهمیت بسزایی دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد: در سال تحصیلی 95 _94، 61 هزار و 327 نفر دانش آموز در پایه نهم وجود داشتند که از این تعداد 30 هزار و 348 نفر دختر و 30 هزار و 979 نفر پسر بودند.

محمد حسن قائدیها ادامه داد: امسال 62 هزار و 264 نفر از دانش آموزان وارد جرگه هدایت تحصیلی می شوند که از جمع آنها، 30 هزار و 732 نفر دختر و 31 هزار و 532 نفر پسر هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: در سال گذشته درصد ورود دانش آموزان به شاخه نظری در استان اصفهان 38 / 57 درصد و در کشور 33 / 64 درصد بوده است.

وی ادامه داد: عملکرد استان در شاخه فنی حرفه ای و کاردانش، 61 / 42 درصد و آمار کشوری نیز 66 / 36 درصد بوده است.

محمد حسن قائدیها عنوان کرد: این آمارها نشان می هد که  میانگین هدایت دانش آموزان در اصفهان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، 6 درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده است.

وی به قبولی های اصفهان در کنکور سال 95 در دانشگاه های دولتی نیز اشاره کرد و گفت: درصد قبولی استان در رشته ریاضی 73 درصد، 72 درصد در رشته انسانی و 36 درصد افراد در رشته تجربی موفق شدند از مرز کنکور عبور کنند.

وی بیان کرد: امسال به منظور پیشگیری از مشکلات در روند هدایت تحصیلی، اقدام به تشکیل کارگروه مربوطه کردیم به طوری که 6 اقدام ویژه در آموزش و پرورش استان درحوزه معاونت آموزش متوسطه انجام گرفت.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه در مبارزه با آسیب های اجتماعی ( مواد مخدر ) اداره کل آموزش و پرورش از جمله دستگاه هایی است که با جدیت وارد عمل شده است، افزود: با پیشنهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، کمیته فرهنگی خاص در آموزش و پرورش استان با مسئولیت مدیر کل آموزش و پرورش استان تشکیل شده است که تدابیر ارزشمندی در این حوزه انجام گرفته است.

محمد حسن قائدیها ادامه داد: آموزش و پرورش استان اصفهان توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و از سوی استاندار اصفهان به عنوان دستگاه برتر شناسایی شد. 

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تلاش کرده ایم در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مواد مخدر با دستگاه های دیگر تعامل ارزنده و مثبتی داشته باشیم به طوری که با 10 دستگاه استان تفاهم نامه مربوطه را برقرار کرده ایم.

وی اعلام کرد: امسال به مناسبت هفته و روز مقابله با قاچاق دستورالعملی آماده شده است و به ادارات آموزش و پرورش و مدارس نیز به منظور استفاده از ظرفیت های موجود در مدارس ارسال کرده ایم.

وی تصریح کرد: آمارها نشان می دهد که استان اصفهان نسبت به استان های مرزی، بیشترین کشف مواد مخدر و کشفیات را به خود اختصاص داده است.

 

به اشتراک بگذارید :