25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۳:۳۶:۵۰
کد مطلب:  beWunxHF
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
بیش از 60 درصد دانش آموزان، اولیاء و کارکنان در مناطق فلاورجان و پیربکران تحت پوشش طرح کرامت قرار گرفته اند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال گذشته طرح کرامت در استان اصفهان، در مناطق فلاورجان و پیربکران اجرا شد به طوری که در این طرح بیش از 60 درصد از دانش آموزان، اولیاء و کارکنان تحت پوشش برنامه های آموزش پیشگیری از اعتیاد قرار گرفتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، عبدالرضا رئیسی در نشست مطبوعاتی مسئولان آموزش و پرورش استان اصفهان با اصحاب رسانه اظهار کرد: تفاهم نامه ای میان وزارت آموزش و پرورش  و ستاد مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که طرح ها و برنامه هایی در اداره کل آموزش و پرورش و نواحی و مناطق 41 گانه انجام می شود.

وی افزود: هم اکنون 8 طرح ملی در کشور و 4 طرح استانی  برگزار می شود.

رئیسی با اشاره به اجرای برنامه همکاری خانه و مدرسه گفت: از جمله اهداف طرح می توان به ارتقای مهارت های ارتباطی میان اعضای خانواده و مدرسه اشاره کرد.

وی، گروه مخاطب طرح فوق را دانش آموزان پایه اول ابتدایی، اولیاء و کارکنان برشمرد و بیان کرد: این طرح برای اولین بار با همکاری بهزیستی و شورای هماهنگی به صورت پایلوت در دبستان آزاده ناحیه 5 اجرا می شود.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی 95 _ 94، 10 درصد دانش آموزان تحت پوشش طرح آسیب های اجتماعی قرار گرفتند و در سال های 96 - 95 به 40 درصد افزایش یافته است.

رئیسی عنوان کرد: در سال گذشته طرح کرامت در استان اصفهان، در مناطق فلاورجان و پیربکران اجرا شد به طوری که در این طرح بیش از 60 درصد از دانش آموزان، اولیاء و کارکنان تحت پوشش برنامه های آموزش پیشگیری از اعتیاد قرار گرفتند.

به اشتراک بگذارید :