20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۲:۴۷:۳۳
کد مطلب:  uVvW0tZd
ناحیه دو:ضرورت تعامل بخش صنعت و آموزش

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد و رئیس اتحادیه صنف تراشکاران و فلز کاران در روز ملی اصناف، بر لزوم همکاری های بین بخشی آموزش و پرورش و صنعت تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از روابط عمومی ناحیه دو مشهد، محسن روحانی نیا مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد و جمعی از مسئولان این اداره به مناسبت روز اصناف به دیدار مسئولان اتحادیه صنف تراشکاران (ماشین ساز، فلز تراش و ذوب فلزات) مشهد رفتند.

در این دیدار روحانی نیا ضمن قدردانی از همکاری های مستمر این اتحادیه با آموزش و پرورش به خصوص هنرستان ها، خواستار افزایش این همکاری ها شد و افزود: اگر صنعت به همین شکل تعامل سازنده و مثبت خود را با آموزش و پرورش ادامه دهد، این تعامل متضمن آینده بسیار روشنی  برای هر دو بخش خواهد بود.

در ادامه محمد جواد نظامی رئیس اتحادیه ضمن تشکر از آموزش و پرورش برای تربیت نیروهای متخصص و متعهد، بروز شدن آموزش ها در مدارس فنی و حرفه ای و کار دانش را ضروری دانست و اضافه کرد: ما در اتحادیه صنف تراشکاران، با بهره گیری از متخصصان صنعت، آمادگی بهینه سازی و بروز رسانی این آموزش ها را داریم.

در حاشیه این دیدار، رئیس اتحادیه از دغدغه های صنف خود سخن گفت و بیان کرد: امروز، صنعت ما توان رقایت با کارخانه های بزرگ تولید قطعات صنعتی را داشته و حتی از بسیاری از آنها در زمینه ساخت قطعه پیشتر هستیم که اگر حمایت مناسب از ما صورت گیرد، توان ایجاد اشتغال های پایدار و تولید با صرفه اقتصادی زیادی را خواهیم داشت.

در پایان این جلسه، روحانی نیا با اهدای گل از کارکنان اتحادیه قدردانی کرد و روز اصناف را به ایشان تبریک گفت.

انتشاردهنده:غفاریان

به اشتراک بگذارید :