24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۹:۵۱:۳۷
کد مطلب:  67GIGpDW
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی:
فرهنگیان در مدارس به مسایل فرهنگی و بصیرت افزایی دانش آموزان توجه خاصی داشته باشند

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: معلمان و کادر اداری آموزش و پرورش باید به مسایل فرهنگی توجه زیادی داشته باشند و بابصیرت می توان توطئه ها و تهدیدات دشمن را شناخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد علی آل هاشم در دیدار با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان آموزش و پرورش گفت: در آموزش و پرورش دانش آموز 12 سال طول می کشد تا پس از ورود از دستگاه تعلیم و تربیت خارج شود  و به همین دلیل آموزش و پرورش پرعائله ترین تشکیلات در نظام است.

وی با اشاره به اینکه در تربیت فرزندان جامعه هیچ تشکیلاتی به اندازه آموزش و پرورش نقش و جایگاه ندارد، تصریح کرد: نگاه معلم  و کادر اداری آموزش و پرورش به مقوله تربیت دانش آموزان می تواند آن ها را آینده ساز بار بیاورد.

امام جمعه تبریز با بیان این که در آیات و احادیث همواره تربیت و تزکیه مقدم بر تعلیم آمده است، افزود: معلمان و کادر اداری آموزش و پرورش باید به مسایل فرهنگی توجه زیادی داشته باشند و بابصیرت می توان توطئه ها و تهدیدات دشمن را شناخت.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه بعد از انقلاب اسلامی تهدیدات دشمن گوناگون بوده است افزود: در 8 سال دفاع مقدس دشمن به این نتیجه رسید که برخورد سخت با ایران نتیجه ای ندارد و به این خاطر از طریق جنگ نرم به مقابله آمده است.

وی تصریح کرد: جنگ نرم بی سر و صدا از طریق ماهواره، فضای مجازی، اینترنت و ... اتفاق می افتد  و لذا باید آموزش و پرورش به مسایل فرهنگی توجه خاص داشته باشد.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان این که برنامه دشمن برای ازبین بردن جوانان است، تصریح کرد: متاسفانه مسئله اعتیاد بین جوانان و حتی نوجوانان غوغا کرده و نقش معلمان ومدارس  برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن بی بدیل است.

وی با اشاره به اینکه بحث مصرف مواد جدا از مسایل فرهنگی و فردی پشتوانه سیاسی دارد  اذعان داشت: دشمن تلاش دارد از این طریق جوانان ما را به ورطه نابودی بکشاند و در این راستا آموزش و پرورش نقش اول را در امر آگاه سازی نوجوانان دارد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان ساخت: توجه به مسایل شرعی و دینی در مدارس در پایه گذاری اعتقادات صحیح دانش آموزان نقش مهمی دارد و اگر فردی در دوران دانش آموزی خوب تربیت نشود در آینده دچار مشکل خواهد شد.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان این که فرهنگیان باید با بصیرت ترین افراد جامعه باشند،اظهار داشت: کادر آموزشی و اداری آموزش و پرورش باید به مسایل بصیرتی  اهمیت دهند و و درکنار آن از مسایل روز سیاسی آگاهی داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :