27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ۰۷:۲۶:۱۳
کد مطلب:  0LLwtq0M
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش :
خلاقیت و نوآوری در مدرسه بدون مشارکت شکل نمی گیرد

همایش تجلیل و تقدیر از منتخبین برنامه تعالی مدیریت مدرسه با حضور مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، شورای معاونین ، روسای مناطق 21 گانه و مدیران منتخب مدارس شهرستان های استان تهران در سالن ولایت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،عظیم محبی مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش ،با اشاره به اینکه برنامه تعالی مدیریت مدرسه مدلی است برای ارتقای کیفی فرایندهای مدرسه ، تاکید کرد: این طرح در کنار برنامه های دیگر مدرسه نیست بلکه در واقع چتری است که تمامی طرح ها و برنامه های مدرسه را زیر پوشش خود می گیرد .

وی با تاکید بر اینکه این برنامه به دنبال آن است که بتواند مسیر کیفیت در مدرسه را طراحی کرده و به شکل مداوم آن را ارزیابی کند ، یادآور شد : البته نباید بگوییم که با این طرح تمامی مشکلات مدرسه حل می شود بلکه تنها سبب میگردد کیفیت فرایندهای مدرسه را بالاتر می برد که این خود نیازمند خلاقیت و نوآوری است .

محبی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: خلاقیت و نوآوری در مدرسه بدون مشارکت شکل نمی گیرد و اینجاست که نیازمند مشارکت ، کار گروهی و فعالیت دسته جمعی در مدرسه می باشیم.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت : تا زمانی که فرهنگ پژوهش، فرهنگ خلاقیت و به تبع آن فرهنگ سازمانی در مدرسه شکل نگیرد نمی توان توقع داشت کیفیت فرایندهای مدرسه رشد و توسعه یابد.

این مقام مسئول تحلیل وضع موجود و رسیدن به وضعیت مطلوب را از مهمترین اهداف برنامه تعالی مدیریت مدرسه دانست و افزود: بسیاری از مشکلات مدارس ما ناشی از این می باشد که هیچ تحلیلی از وضع موجود مدارس نداریم و لذا نمی توانیم برنامه ریزی دقیقی در جهت بهبود کیفیت آن انجام دهیم .

به اشتراک بگذارید :