27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۰:۲۸:۲۹
کد مطلب:  1zGZosTe
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
انتخاب خوب، انتخابی است که بر اساس علاقه مندی، توانایی و استعداد و آینده نگری باشد

نشست اعضای کمیته هدایت تحصیلی آموزش و پرورش ناحیه یک ری به منظور بررسی روند هدایت تحصیلی دانش آموزان و مسائل و مشکلات مربوط به آن، برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش در نشست اعضای کمیته هدایت تحصیلی آموزش و پرورش این منطقه به بیان مسائل مربوط به هدایت تحصیلی دانش آموزان با همکاری مدیران و مشاوران پرداخته و گفت: باید تلاش شود دانش‌آموزان بر اساس استعداد، علاقه و به تناسب امکانات و نیاز به سمت رشته‌های تحصیلی مختلف  هدایت شوند.

وي در ادامه با اشاره به این امر که در آیین نامه متوسطه، هدایت تحصیلی براساس 4 عامل استعداد، علاقه مندی به رشته، نیاز و امکانات اجرایی استان و کشور بوده، افزود: با کمک هدایت تحصیلی می توان اولیا و دانش آموزان را از اضطراب ها و استرس های بی مورد دور کنیم تا با دقت و حساسیت و زیر نظر مشاوران و متخصصین به یاری خدا انتخاب رشته ای مناسب ومورد دلخواه  داشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ناحیه یک ری با مهم برشمرده انتخاب رشته تحصیلی و ضرورت آگاهی دانش آموزان از رشته های نظری وفنی وحرفه ای وکارودانش، یاد آور شد: اولیاء در بحث هدایت تحصیلی، استعداد و علاقه دانش آموزان را مد نظر داشته ودر امر انتخاب رشته با مشاوران و دبیران صاحب نظر مشورت کنند.

لازم به ذکر است در ادامه جلسه هریک از اعضای کمیته هدایت تحصیلی منطقه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در بحث هدایت تحصیلی پرداختند.

به اشتراک بگذارید :