27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۱۰:۰۶:۵۸
کد مطلب:  5r7WQiEs
مدیر آموزش و پرورش فشافویه:
انتقال مفاهیم مسائل اعتقادی و ریشه ای دین در میان دانش آموزان باید به عنوان اولویت قرار بگیرد

نشست کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش و نشست پیوند مسجد و مدرسه در روز در دفتر امام جمعه شهر حسن آباد برگزار شد.

به گزارش ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش و نشست پیوند مسجد و مدرسه  با دستور کار «هماهنگی جهت برگزاری هرچه منسجم تر و کاربردی تر فعالیت ها و برگزاری کلاس های آموزشی در اوقات فراغت با همراهی مدارس و مساجد منطقه» و همچنین، برنامه ریزی جهت برگزاری اعتکاف دانش آموزی در ماه مبارک رمضان برگزار شد

مرتضی حیدری، مدیر آموزش و پرورش فشافویه در ابتدای این نشست استفاده روحانیون و ائمه جماعت از تکنولوژی و روش های نوین جهت ارتباط گیری با دانش آموزان  را ضرری دانسته و گفت: انتقال مفاهیم مسائل اعتقادی و ریشه ای دین در میان دانش آموزان باید به عنوان اولویت قرار بگیرد و سپس اجرای سایر برنامه ها در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

در ادامه رابط کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با قرائت بندهایی از سند تحول بنیادین در راستای پیگیری کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بر اهتمام  وزارت آموزش و پرورش برای  اجرایی شدن این موارد تأکید کرد.

حجت الاسلام  استیری، امام جمعۀ حسن آباد نیز در این نشست ضمن تأکید بر این امر که روحانیون باید به علوم روز آشنایی کامل داشته باشند و در منبرهای خود با روش های نوین با مخاطب رابطه برقرار کنند، گفت: روحانیون می بایست به دستاورد فعالیت های فرهنگی از جمله اعتکاف باید توجه ویژه ای داشته باشند.

وی ادامه داد: باید بدانیم یک کار فرهنگی نیاز به زمان دارد و در طولانی مدت نتیجه مطلوب خواهد داشت.

امام جمعه حسن آباد تصریح کرد: هر مدرسه  بایستی یک شناسنامه فرهنگی از پیشینه فعالیت های خود و حضور روحانیون داشته باشد تا از موازی کاری جلوگیری شود.

برگزاری جلسات استانی با حضور ائمه جمعه مناطق، پیگیری جهت فعال سازی مدارس طرح امین منطقه، برگزاری نشست ای در دفتر امام جمعه با حضور هیئت امنا و متولیان مساجد و نمایندگان آموزش و پرورش جهت انجام کارها در مساجد از جملۀ مصوبات این نشست بود.

به اشتراک بگذارید :